Техно

Вчені знайшли пояснення альтруїзму серед тварин в їх генах

У провідному американському журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, де публікуються оригінальні наукові дослідження, оприлюднений результат нового біологічного експерименту на бджолах. Маніпуляції з ДНК комах допомогли вченим довести, що в дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) записана інформація про ген альтруїзму.

 

Бджолині колонії завжди вважалися мирними і гармонійними спільнотами. Здавалось, що бджоли не здатні на конфлікт, а налаштовані тільки на роботу. Але дослідження вчених з Пенсільванського університету з Філадельфії довело, що розбрат існує і в бджолиних вуликах. Проводила експеримент спеціаліст Христина Гроцингер сказала, що у випадку з бджолами розлад відбувається на генетичному рівні – ДНК батьків і матерів змагаються один з одним.

Робочих бджіл переважна більшість в бджолиній сім’ї, альо смороду не завжди ведуть себе зразково. Наприклад, коли вмирає королева, деякі перестають піклуватися про своєму домі і діють тільки заради свого зручності. У тієї ж годину інші бджоли докладають всі зусилля для підтримки колишнього порядку. Спори з приводу такої реакції комах велися дуже довго.

У свою чергу, Девід Келлер ще 10 років тому у своїй статті допустивши, що у всьому винні батьківські і материнські гені. Келлер вважає, що гені батька відповідають за “егоїстичне” поведінку, а материнські через “кооперативний”. І тоді різниця пояснюється просто: якщо враховувати, що мати у бджіл одна – королева улия, то відмова від власних бажань заради підтримки потомства раціональний. У тієї годину, як батька у бджіл можуть бути різними, і неоднаковий набір генів може бути у кожної окремої особини.

Експеримент вчених підтвердив теорію Келлера. Шляхом схрещування звичайних європейський бджіл, не відрізняються особливою агресивністю, і африканизированных бджіл, відомих як “бджоли-вбивці”, вдалося довести силу батьківських і материнських генів та їх роль у розвитку нової особини. Гроцингер разом з колегами планує підтвердити цю теорію згодом. Для цього їм доведеться схрещувати тварин і комах з великих соціальних груп.
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України