Вчені знайшли пояснення альтруїзму серед тварин в їх генах

У провідному американському журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, де публікуються оригінальні наукові дослідження, оприлюднений результат нового біологічного експерименту на бджолах. Маніпуляції з ДНК комах допомогли вченим довести, що в дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) записана інформація про ген альтруїзму.

 

Бджолині колонії завжди вважалися мирними і гармонійними спільнотами. Здавалось, що бджоли не здатні на конфлікт, а налаштовані тільки на роботу. Але дослідження вчених з Пенсільванського університету з Філадельфії довело, що розбрат існує і в бджолиних вуликах. Проводила експеримент спеціаліст Христина Гроцингер сказала, що у випадку з бджолами розлад відбувається на генетичному рівні – ДНК батьків і матерів змагаються один з одним.

Робочих бджіл переважна більшість в бджолиній сім’ї, альо смороду не завжди ведуть себе зразково. Наприклад, коли вмирає королева, деякі перестають піклуватися про своєму домі і діють тільки заради свого зручності. У тієї ж годину інші бджоли докладають всі зусилля для підтримки колишнього порядку. Спори з приводу такої реакції комах велися дуже довго.

У свою чергу, Девід Келлер ще 10 років тому у своїй статті допустивши, що у всьому винні батьківські і материнські гені. Келлер вважає, що гені батька відповідають за “егоїстичне” поведінку, а материнські через “кооперативний”. І тоді різниця пояснюється просто: якщо враховувати, що мати у бджіл одна – королева улия, то відмова від власних бажань заради підтримки потомства раціональний. У тієї годину, як батька у бджіл можуть бути різними, і неоднаковий набір генів може бути у кожної окремої особини.

Експеримент вчених підтвердив теорію Келлера. Шляхом схрещування звичайних європейський бджіл, не відрізняються особливою агресивністю, і африканизированных бджіл, відомих як “бджоли-вбивці”, вдалося довести силу батьківських і материнських генів та їх роль у розвитку нової особини. Гроцингер разом з колегами планує підтвердити цю теорію згодом. Для цього їм доведеться схрещувати тварин і комах з великих соціальних груп.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh