Авторські статтіНовини

Вчені з’ясували, чому кинувші палити товстіють

Грецькі вчені вирішили з’ясувати, чому ті, хто кинули палити, схильні повніти. На їх думку, найбільш ймовірна причина цього знайдена.

Курці отримують на 152 калорії менше, ніж ті, хто кинув згубну звичку. Кинувши палити, у перші п’ять років після цього набирають додатково до своєї ваги від п’яти до десяти кілограм. Багатьох з них, особливо прекрасну половину, це спонукає повернутися назад до вживання тютюну.

Для проведення дослідів, вчені пропонували частині учасників не брати в руки сигарету всього один день, після чого вивчалися зразки крові. У дослідах взяли участь 15 добровольців, які погодилися на це. Після дня утримання від тютюну їм запропонували покурити один раз, або симулювати це, понюхавши або потримавши сигарету в своїх руках.

Ті, хто реально курив, з’їдали після цього на 152 калорії менше, ніж імітуючі цей процес. Фахівці вважають, нікотин здатний пригнічувати гормональний синтез греліну, який відповідає за апетит.

Тепер перед вченими стоїть завдання, яким чином придушити цей ефект і зробити відмову від шкідливої звички більш комфортною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України