Авторські статтіНовини

Вчені: Частий секс у похилому віці впливає на роботу серця

Для чоловіків в похилому віці часті заняття сексом можуть призвести до підвищення ризику серцево-судинних захворювань і нападів, але для жінок, навпаки, воно може знизити ризик гіпертонії. Про це написали дослідники з Університету штату Мічиган (США) у своїй статті в Journal of Health and Social Behavior.

Вчені поставили перед собою мету проаналізувати те, як секс впливає на сердечне здоров’я протягом життя. Нове дослідження розвіює думка про те, що інтимні зв’язки приносять тільки користь організму людини.

Соціологи з університету Мічиган проаналізували дані опитування 2204 осіб у рамках проекту національної соціального життя, здоров’я і старіння. Учасниками були люди у віці 57-85 років. Дослідження робили у два етапи. Вчені вивчали розвиток таких проблем з серцево-судинною системою, як: гіпертонія, прискорене серцебиття, підвищення С-реактивного білка, інфаркт міокарда та інсульт.

З’ясувалося, що літні чоловіки, які займалися сексом раз на тиждень або більше, набагато більше схильні до розвитку серцево – судинних проблем, ніж представники сильної статі, які були сексуально неактивними. Цей ризик не був знайдений серед жінок такого ж віку.

Крім того, літні чоловіки, які не відчували задоволення зі своїми партнерами, мали більш високий ризик розвитку серцево-судинних ускладнень, ніж у тих, які не відчували незручностей.

Тому що літні люди мають більше труднощів у досягненні оргазму за медичними показаннями або емоційними причинами, ніж люди в молодшому віці, вони можуть давати велике навантаження на серцево-судинну систему. Рівні тестостерону та використання ліків для поліпшення сексуальної функції також можуть чинити негативний вплив на сердечне здоров’я чоловіків. Однак постійні фізичні контакти для жінок у похилому віці допомагають уникнути розвитку гіпертонії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України