Новини

Ортопедичний пояс для спини — для чого він і як вибрати?

Корсет для виправлення осанки
Корсет для виправлення осанки

Іноді, не витримуючи надмірних навантажень, опорно-руховий апарат людини дає збій. Наслідком перенапруги стає захворювання радикулітом, грижею міжхребцевих дисків. Щоб допомогти хребту, був винайдений ортопедичний пояс для спини.

Ортопедичний пояс допомагає закріпити хребет і м’язи спини.

Завдяки цьому підвищується працездатність, і зникає небезпека при фізичному перенапруженні травмувати хребет.

Деякі моделі не тільки фіксують м’язи, але ще і масажують і прогрівають їх. Ці вироби незамінні для профілактики розтягування м’язів і зв’язок, при фізичних навантаженнях. Вони фіксують спинні м’язи, підтримуючи їх у правильному положенні, тому правильна постава забезпечена. Сучасний пояс для спини ортопедичний настільки тонкий і еластичний, що надітий під одяг, він непомітний для інших людей.

Кому необхідно користуватися ортопедичними поясами для спини?

– Вагітним на останніх місяцях вагітності. Бандаж допомагає зменшити навантаження на м’язи спину і надійно підтримує живіт.

–  При компресійному переломі тіла хребця, переломах поперечних відростків.

– Хворим на остеохондроз, спондильозом, спондилолістезом, при цих захворювання грудний і поперековий відділ вражають дегенаративно-дистрофічні процеси.

– При остеохондропатії тіл хребців і спондилопатії, остеопорозі, грижі Шморля, специфічних (туберкульозних) ураженнях хребців.

– Для профілактики неврологічних порушень, при яких відбувається ускладнення захворювань хребетного стовпа.

– При надлишкових професійних навантажень на хребет. До групи ризику належать вантажники, спортсмени, водії.

– Під час реабілітації після операції і травми грудного та поперекового сегментів хребта.
– При активному зростанні підлітків, які мають схильність до сколиотическим трансформацій хребта.

Види ортопедичних поясів для спини

Правильно підібраний пояс допомагає розвантажити хребет або його окремих відділів, коригує деформацію хребта, виправляє поставу.

Пояси поділяються на три ступеня фіксації:

– Сильну, з чотирма ребрами жорсткості. Пояс з жорстким ефектом лікар призначає на період раннього посттравматичного періоду, а також після операції, проведеної на попереково-крижовому відділі хребта. Він виконує роль компенсатора опорної функції пошкодженого хребця і не дозволяє зміститися ушкоджених сегментів хребта.
– Середню, з 4 – 6 ребрами жорсткості, виготовленими з пластику або пружинної сталі. Деякі моделі можуть мати додаткову фіксацію.

Ортопедичний пояс для хребта з напівжорстким ефектом рекомендують носити при болях у м’язах спини або хребті. Також їх рекомендується носити при великих фізичних навантаженнях, тривалому сидячому положенні для підтримки і зовнішньої фіксації хребта.

– Легку з 2 – 4 пластиковими ребрами жорсткості. Легкі корсетні пояси роблять зігріваючий ефект. Їх рекомендують для носіння не тільки в лікувальних цілях при радикуліті, ревматизмі, остеохондроз, а також в профілактичних цілях Вони надають ефект сухого прогрівання, мікромасажу і захищають спину від протягів. Матеріалом виготовлення для них служить собача, верблюжа або овеча вовна.

Сучасні ортопедичні пояси і корсети, діляться на грудопоясні і попереково-крижові моделі в залежності від відділу хребта, для якого вони призначені:

Грудопоперековий, з жорстким фиксационным ефектом впливає на нижнє-грудний та попереково-крижовий відділ хребта, допомагає розвантажити спинні м’язи і зменшити больові відчуття.

– Грудопоперековий корсет з напівжорстким ефектом застосовують при захворюваннях остеопороз, остеохондроз, остеохондропатией та інших подібних захворюваннях

– Жорсткий пояс ортопедичний попереково-крижовий фіксує хребці попереку і крижів. При його носінні знижується навантаження на м’язи, відбувається зменшення гострих або хронічних болів у попереку, які з’являються з-за перевантаження або захворювань спини.

-Напівжорсткий попереково-крижовий носять з профілактичною метою, щоб запобігти біль у спині при заняттях спортом.

-Ортопедичні вироби для поперекового відділу випускаються різних розмірів, вони мають полегшений варіант.

Найбільш популярний серед попереково-крижових поясів ортопедичний поперековий бандаж, має зручну систему регулювання фіксації.

Наприклад, сучасний ортопедичний пояс orlett для хребта виготовляється з міцною, еластичною легкої тканини, що пропускає повітря.

Він не дратує шкіру. Для зручності застібання у нього є жорсткі металеві або пластикові ребра, які стягуються і фіксуються ременями. Вони допомагають підтримувати правильне, анатомічне положення хребетного стержня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України