Вчені з’ясували, чи є свобода ілюзією

Американські вчені з Гарвардського університету з’ясували, чи є свобода ілюзією. Це питання експерти розбирають безліч століть.

Було встановлено, що люди мають свободу вибору і можуть змінювати ситуацію навколо себе. Однак їх прагненням заважають норми суспільства. З цього випливає, що абсолютної свободи сьогодні не існує.

Однак для кожної людини існує своя свобода. Це почуття залежить і від рівня самоконтролю. Чим менше у людини бажань, тим вільніше вона себе почуває, вважають вчені. Особисті права не обмежуються законом, а скарги виникають тільки у тих людей, які не можуть вести себе так, як хочуть.

Велике значення у світосприйнятті відіграє виховання. Однак межі дозволеного людина встановлює для себе сама. Вчені підсумували, що сьогодні не можна сказати, що свобода існує в повній мірі, якщо враховувати суб’єктивність цього поняття.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Віталій

    Абсолютної свободи немає. Вона й не потрібна абсолютно. Все добре в міру. Людина ж бо істота колективна. Одинаки самі по собі нічого не вдіють. Одним словом, це питання глобально- цивілізаційного й філософського співжиття. А тому воно є надзвичайно складним й простим водночас. Така собі проблема- дволикий Янус. Взагалі це питання по суті є питанням відношення особистості до навколишнього світу. Питанням життєвої філософії особистості. Або іншими словами, альтруїстичним або егоїстичним підходом до справи. Й який з цих двох підходів є більш вірним у питанні свободи й не тільки, а й в усіх аспектах існування земної цивілізації загалом й в її проблемах й конфліктах…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh