Авторські статті

Вчені з’ясували, чи є свобода ілюзією

Американські вчені з Гарвардського університету з’ясували, чи є свобода ілюзією. Це питання експерти розбирають безліч століть.

Було встановлено, що люди мають свободу вибору і можуть змінювати ситуацію навколо себе. Однак їх прагненням заважають норми суспільства. З цього випливає, що абсолютної свободи сьогодні не існує.

Однак для кожної людини існує своя свобода. Це почуття залежить і від рівня самоконтролю. Чим менше у людини бажань, тим вільніше вона себе почуває, вважають вчені. Особисті права не обмежуються законом, а скарги виникають тільки у тих людей, які не можуть вести себе так, як хочуть.

Велике значення у світосприйнятті відіграє виховання. Однак межі дозволеного людина встановлює для себе сама. Вчені підсумували, що сьогодні не можна сказати, що свобода існує в повній мірі, якщо враховувати суб’єктивність цього поняття.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Абсолютної свободи немає. Вона й не потрібна абсолютно. Все добре в міру. Людина ж бо істота колективна. Одинаки самі по собі нічого не вдіють. Одним словом, це питання глобально- цивілізаційного й філософського співжиття. А тому воно є надзвичайно складним й простим водночас. Така собі проблема- дволикий Янус. Взагалі це питання по суті є питанням відношення особистості до навколишнього світу. Питанням життєвої філософії особистості. Або іншими словами, альтруїстичним або егоїстичним підходом до справи. Й який з цих двох підходів є більш вірним у питанні свободи й не тільки, а й в усіх аспектах існування земної цивілізації загалом й в її проблемах й конфліктах…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.