Авторські статтіПодорожіФотогалерея

Рим очима мандрівника: секрети італійської столиці у фотографіях

bf73907745416ac6170dc18e501317b6Рим очима мандрівника: секрети італійської столиці

Де в Римі випити ідеальної кави, як уникнути штрафів за проїзд і де відпочивати в колисці людства, – всі лайфхаки в одній статті!

Мінімум три дні варто виділити на огляд історичного Риму. Після прибуття в місто купіть карту Roma Pass — так ви зможете поїхати в будь-яку точку на міському транспорті і потрапити в будь-який музей безкоштовно і без черг. Roma Pass на 72 години коштує 36 євро і продається в римських туристичних центрах, але краще замовити на офіційному сайті.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Якщо ви зібралися розпочати імпровізовану екскурсію з Колізею, купіть квиток онлайн. Ті, хто не знає про це просте рішення, будуть стояти в черзі близько двох годин. Сходити потрібно обов’язково. Безкоштовно туди не пускають, як це було в Стародавньому Римі, але є спосіб заощадити на вході: вибирайте на сайті комбінований квиток у Колізей, Палатин і Римський Форум.

Що відвідати: Колізей + Палатин + Римський Форум.

Вартість: 16 євро, квиток розрахований на два дні.

Безкоштовні враження

У Римі можна насититися емоціями і безоплатно. Обов’язково заберіться на пагорб Янікул, прогуляйтеся по Аппієвій дорозі і відвідайте Імператорські форуми. У місті шість знаменитих музеїв, в яких вхід для туристів завжди відкритий: собор Святого Петра, Пантеон, археологічний музей Остії, вілла Боргезе, Вуста правди і музейний комплекс Вітторіано.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Якщо хочете побачити більше, заплануйте поїздку на час культурного тижня в Римі. Він проходить щороку у квітні, але конкретні дати змінюються. У цей період музеї міста, — крім тих, що у Ватикані, — відкривають двері всім бажаючим.

Кожна перша неділя місяця — безкоштовний день у міських музеях, кожна остання неділя — вільний вхід в музеї Ватикану.

Що відвідати Музейний комплекс Ватикану.

Коли: останню неділю кожного місяця.

Вартість: безкоштовно.

Римський шопінг

Якщо ви зібралися в Римі на шопінг, краще планувати візит на час розпродажів. Річний sale проходить в період з 10 липня по 31 серпня, зимовий — з 13 січня до 23 лютого. Вирушаючи в Рим за покупками, подивіться календар свят. Наприклад, у середині серпня італійці святкують Успіння Богородиці, і більшість магазинів закриваються.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Якщо ви хочете пройтися по невеликих магазинах і крамницях, то не відкладайте це на неділю — все буде закрито.

Кращими шопінг-центрами вважаються Galleria Alberto, UPIM і Coin. Любителям пройтися по магазинах варто заглянути в аутлети Castel Romano, Valmontone Outlet і Carabetta і прогулятися по районах Via del Corso, Campo di Fiori і Via Nazionale.

Що відвідати: Castel Romano, 23 км від Риму, автобуси до аутлети відправляються з piazza Risorgimento і вокзалу Терміні.

Коли: з 10:00 до 20:00 по буднях, з 10:00 до 21:00 у суботу та неділю.

Вартість: 13 євро за дорогу туди і назад. Якщо ви витратите більше 155 євро в одному бутіку, можна оформити tax free.

Що і де поїсти в Римі?

Середній чек за візит в ресторан у Римі — 30 євро, але хороша вечеря з свіжозловленої дикої морської риби коштує приблизно 200 євро за двох. Насолоджуйтеся їжею подалі від традиційних туристичних стежок”, а краще — в районі Trastevere.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Лайфхак: Щоб зекономити, пийте каву і обідайте за барною стійкою. Кафе і ресторанчики тут досить компактні, кожне місце на рахунку, тому вам доведеться заплатити майже в два рази більше, якщо захочете поїсти за столиком.

Поїсти в ресторані вийде тільки у відведений час: відкріті вони з 12:30 до 15:00 (обід) та з 19:00 до 23:00 (вечеря). Якщо вам не сподобалась кухня або те, як обслуговув офіціант, зовсім не соромно проігнорувати чайові.

Перекушуйте піцою al taglio, вона продається в точках місцевого фаст-фуду. Ще недорого поїсти в Римі можна в tavola calda — місцевих їдальнях. Сендвічі краще купувати в супермаркетах: це буде той же бутерброд, що і в сусідньому кафе, але в два або три рази дешевше.

Лайфхак: Щоб не мучитися спрагою, беріть приклад з місцевих: прихопіть з собою на прогулянку маленьку пляшку, і набирайте воду з фонтанчиків з питною водою.

А тепер ділюся головним секретом. Є в Римі ресторан, в який навіть не всі італійці можуть потрапити. Називається Felice a testaccio, відкритий з 1936 року. Засновник ресторану дон Феліче, поки був живий, особисто зустрічав кожного гостя — і міг запросто “розвернути” тих, хто йому не подобався, навіть якщо були вільні столики. Нинішній персонал добріший, але традиції дотримується, так що доведеться вам їх зачарувати. Коли ви спробуєте фірмову пасту tonnarelli e pepe — зрозумієте, що все було не дарма. Це щось на зразок спагетті з сиром і перцем, але настільки смачні, що заради них одних варто летіти в Рим. Ціни в закладі трохи вище середніх, але цілком демократичні. За 30-40 євро можна чудово повечеряти удвох.

Середній чек: 30 євро.

Де поїсти: Felice a testaccio.

Каву і морозиво

Римляни п’ють каву 4-7 разів в день. Кращий caffe готують у Sant Eustacchio: кав’ярня працює з 1938 року.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Якщо попросите “un caffe per favore” (“один кави, будь ласка”), вам принесуть еспресо. А ось для капучіно, кави латте або латте макіато використовують точні назви. Їх прийнято замовляти вранці. Місцеві жителі не п’ють подібні напої вдень або ввечері. Чашка капучіно з круасаном — звичний сніданок для італійця.

Друга річ після кави, без якої не обходиться день італійця, це морозиво. Його багато, воно скрізь, завжди різне і незмінно смачне. Моє улюблене — в Giolitti недалеко від Пантеону. А ще є San Crispino: його асортимент міняється залежно від сезону. Я люблю San Crispino в районі фонтану Треві.

Вартість: 10 євро за двох (два еспресо і дві булочки).

Де випити: Sant Eustacchio il Caffe.

Готелі та квартири

Що стосується житла в Римі, краще вибрати квартиру, а не готель. Ціни на приватні апартаменти починаються з 45 євро на добу, а двомісний номер у готелі з рейтингом три зірки коштує не менше 60 євро. Селитися краще в центрі або ближче до нього.

Рим глазами путешественника: секреты итальянской столицы

Якщо ви все-таки віддаєте перевагу готелю і хочете спостерігати зі своїх вікон неймовірні купола Вічного міста, зупиніться на площі Кампо-де-Фьорі, біля Пантеону або біля площі Іспанії. Вартість стандартного номера тут — 120-150 євро.

Транспорт

У Римі є три варіанти пересування по місту: власне або орендоване авто, таксі і муніципальний транспорт.

Оренда машини вартує 40-100 євро на добу. Врахуйте, що в історичну частину міста заборонено в’їзд на автомобілі, якщо немає спеціального дозволу. В центрі навіть навігатори не працюють.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України