Авторські статтіНовини

Вчені: У правшів і лівшів різне розуміння «хорошого» і «поганого»

На думку вчених з Торонто, Канади у правшів і лівшів поняття «хорошого» і «поганого» різняться. Такі особливості є наслідком домінування різних відділів мозку.

В основному це явище проявляється у правилі «домінуючої руки». Воно свідчить, що людина вважає хорошим те, що знаходиться з боку його «провідної» руки, а поганим те, що розташоване в протиположеній стороні. Наприклад, правша, якщо йому буде необхідно вибрати з двох абсолютно однакових предметів, неодмінно прийме рішення на користь правого об’єкта, а лівша все зробить навпаки. Однак подібний феномен стосується не тільки однакових речей, але і тих, які значно відрізняються один від одного. Наприклад, лівша схильний вважати людину ліворуч більш надійнішою, ніж того, хто знаходиться праворуч. Аналогічна ситуація у правші.

Тим не менш, вчені стверджують, що подібне явище не постійне і змінити його не становить труднощів. Досить змусити правшу якийсь час попрацювати лівою рукою, не задіюючи «основну». Через 10-15 хвилин ця людина буде відноситься до речей, як повноцінний лівша. Теж саме стосується ситуації, коли у правші немає можливості повноцінно використовувати свою праву руку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України