Вчені: У правшів і лівшів різне розуміння «хорошого» і «поганого»

На думку вчених з Торонто, Канади у правшів і лівшів поняття «хорошого» і «поганого» різняться. Такі особливості є наслідком домінування різних відділів мозку.

В основному це явище проявляється у правилі «домінуючої руки». Воно свідчить, що людина вважає хорошим те, що знаходиться з боку його «провідної» руки, а поганим те, що розташоване в протиположеній стороні. Наприклад, правша, якщо йому буде необхідно вибрати з двох абсолютно однакових предметів, неодмінно прийме рішення на користь правого об’єкта, а лівша все зробить навпаки. Однак подібний феномен стосується не тільки однакових речей, але і тих, які значно відрізняються один від одного. Наприклад, лівша схильний вважати людину ліворуч більш надійнішою, ніж того, хто знаходиться праворуч. Аналогічна ситуація у правші.

Тим не менш, вчені стверджують, що подібне явище не постійне і змінити його не становить труднощів. Досить змусити правшу якийсь час попрацювати лівою рукою, не задіюючи «основну». Через 10-15 хвилин ця людина буде відноситься до речей, як повноцінний лівша. Теж саме стосується ситуації, коли у правші немає можливості повноцінно використовувати свою праву руку.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh