Авторські статтіТехно

Вчені змоделювали умови появи життя на Землі

Група біологів з інституту Скріппса за допомогою штучно змодельованої еволюції близько підійшли до створення РНК-світу. Саме воно було умовою виникнення життя на планеті Земля. Вчені змогли синтезувати ферменти «рібозіми», які копіюють складні ланцюжки РНК.

У журналі Proceedingsy of the National Academy of Sciences опублікований звіт наукової групи. Рібозіми – це молекули РНК, що володіють каталітичною дією, можуть розщеплювати і синтезувати інші сполуки, беручи участь у своїй збірці (правильно). РНК-структури повинні були існувати задовго до появи клітин, які виникли, завдяки біохімічним реакціям, внаслідок чого на Землі, у водному середовищі, утворилися одноклітинні живі організми.

Для створення каталізатора дослідники змоделювали штучну еволюцію, взявши за основу РНК-полімеразний рібозім, що впливає на процес транскрипції. Внісши в рібозім мутації і створивши популяцію з 100 трлн версій РНК-полімераз, вчені переконалися, що після 20 циклів один з рібозімів (позначався як 24-3) міг не тільки побудувати два різні ланцюжки з рибонуклеотидів, але також і інші складні молекули РНК, які вже існують в природі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України