Вчені змоделювали умови появи життя на Землі

Група біологів з інституту Скріппса за допомогою штучно змодельованої еволюції близько підійшли до створення РНК-світу. Саме воно було умовою виникнення життя на планеті Земля. Вчені змогли синтезувати ферменти «рібозіми», які копіюють складні ланцюжки РНК.

У журналі Proceedingsy of the National Academy of Sciences опублікований звіт наукової групи. Рібозіми – це молекули РНК, що володіють каталітичною дією, можуть розщеплювати і синтезувати інші сполуки, беручи участь у своїй збірці (правильно). РНК-структури повинні були існувати задовго до появи клітин, які виникли, завдяки біохімічним реакціям, внаслідок чого на Землі, у водному середовищі, утворилися одноклітинні живі організми.

Для створення каталізатора дослідники змоделювали штучну еволюцію, взявши за основу РНК-полімеразний рібозім, що впливає на процес транскрипції. Внісши в рібозім мутації і створивши популяцію з 100 трлн версій РНК-полімераз, вчені переконалися, що після 20 циклів один з рібозімів (позначався як 24-3) міг не тільки побудувати два різні ланцюжки з рибонуклеотидів, але також і інші складні молекули РНК, які вже існують в природі.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh