Техно

Вчені встановили причину масової загибелі тюленів біля Шотландії

Вчені встановили причину масової загибелі тюленів, які мешкають біля берегів Шотландії. Авторами наукової роботи виступили фахівці, що представляють британські науково-дослідні центри.

Дослідження британських екологів почалося з того, що вони відловили безліч тюленів, і прикріпили до їх тілам GPS-маячки. Завдяки таким датчикам вчені змогли відстежувати життєвий шлях морських ссавців практично від народження і до самої смерті.

Наукова робота показала, що в масовому і стрімке вимирання тюленів винен не тільки людина, але й природні фактори. Так, вчені встановили, що морські ссавці гинуть із-за впливу на них червоних водоростей, які входять їх раціон. Виявилося, що ці рослини небезпечні через виділюваних ними біологічних токсинів. Ці отруйні речовини поступово нагромаджуються в тілах тюленів, повільно травя і вбиваючи їх.

Вчені досі не можуть зрозуміти, чому тюлені включають в свій раціон смертоносні водорості. Крім цього, дослідники досі не придумали, як можна відвернути морських ссавців від отруйної рослини, щоб вони не вимирали. Експерти вже зрозуміли, що червоні водорості стрімко поширюються під впливом глобального потепління, однак це ніяк не допомагає справі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України