Вчені встановили, як глобальне потепління позначається на жителів Арктики

Вчені з Мурманського морського біологічного інституту провели ряд серйозних досліджень еко-системи Арктики і наслідків глобального потепління, а також обробили отримані результати. У підсумку встановили, як глобальне потепління позначається на самому континенті та його мешканцях.

Ця експедиція стала першою за досить тривалий термін, так як подібні заходи дослідники проводили в далекому 1987 році. За словами генерального директора ММБІ Павла Макаревича, до недавнього часу фахівці прямували в Арктику, щоб виконати замовлення таких великих компаній, як «Газпром» і «Роснефть», зацікавлені в одержанні нових ресурсів, однак тепер інститут отримав держфінансування, при цьому перед ним поставили масштабні завдання.

Головним з яких залишається визначення механізму життя і розвитку біологічних систем в умовах Північного Льодовитого океану. Експедиція відбулася в відрізку часу з квітня по травень минулого року і зайняла 55 діб, протягом неї команда вчених приділила пильну увагу планктону, який складає основний раціон інших мешканців.

Павло Макарович розповів про підсумки експедиції, згідно з його звітом, частина планктону гине, не здатна вижити в незвичних умовах, однак її заміщає новий вид, тому інші тварини не стикаються з дефіцитом в отриманні необхідних своїх мікроелементів. Сам процес заміни носити поступовий характер, що дозволяє мешканцям Арктики пристосуватися.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh