Вчені з’ясували родовід хоббітів з Індонезії

Індонезійські «хоббіти», останки яких ввели в глухій кут антропологів, насправді не є відокремленими нащадками сучасної людини. Про це повідомили австралійські вчені, які спробували встановити родовід давніх карликів з допомогою сучасних цифрових технологій.

Скелети людиноподібних істот зростом всього один метр були виявлені на одному з островів Індонезії в 2003-му році. За свої розміри низькорослі істоти негайно отримали найменування «хоббітів», хоча насправді ніякого стосунку до відомої книги смороду не мають. Звідки могли з’явитися гомініди, і чи не є вони здеградувавшими в умовах ізоляції кроманьйонцями, – задавалися питаннями антропологи.

Щоб розвіяти сумніви, вчені з університету Фліндерса в австралійській Аделаїді провели експеримент. Вони вирішили ідентифікувати родовід «хоббітів» по цілому ряду точок на черепі та інших частинах скелета гомінідів. Вибрані 133 ключових точок антропологи порівняли з аналогічними характерними даними за останками давно вивчених давніх прямоходячих.

Зіставлення інформації привело до висновку, що «хоббіти» не мають ніякого відношення до пращурів сучасної людини. У той ж час дослідження показало, що перед нами одне з відгалужень еволюції, так і не призвело до розвитку розумних істот. Тепер ученим належить дізнатися, де знаходиться їхня прабатьківщина і як «хоббіти» потрапили на острови.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh