Вчені визначили найбільш привабливі для комах лампочки

Лампочки різного типу по-різному притягують до себе комах. До такого висновку американські вчені прийшли в результаті експерименту, про який вони розповіли на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки (AAAS). Коротко про дослідження повідомляє Science News.

Вчені прикріпили  пастки до найбільш поширених у США лампочок — традиційниих лампам розжарювання, світлодіодних, випромінюючих «холодне» і «тепле» світло, а також до спеціальних «лампам для комах», які вважаються найменш привабливими для нічних гостей.

За одне літо у двір в околицях Аппоматокса (штат Вірджинія) залетіло 8887 комахи. Найбільше членистоногих прилітало до ламп розжарювання (в середньому вісім особин на годину), найменше — до спеціальних ламп і «теплих» світодіодних (близько 4,5 особин).

Однак у спеціальних ламп виявився істотний недолік. З усіх груп комах вони частіше притягають напівтвердокрилих (у тому числі клопів) і щипавок. Тим, кому не хочеться зустрітися з цими істотами, краще придбати звичайні «теплі» світлодіоди.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh