Як вчитися за межами України безкоштовно та ще й отримуючи стипендію

Закордонні виші пропонують студентам з України безліч програм та грантів, за якими можна навчатися безплатно.

 

Як вчитися закордоном безкоштовно та ще й із стипендією. У Німеччині та Чехії наші студенти можуть навчатися абсолютно безплатно, а в Польщі – ще й отримувати щомісячну стипендію у 8 тисяч гривень

Що для цього потрібно, газеті “Експрес” розповідають Єгор Стадний, експерт аналітичного центру “CEDOS”, та Ігор Євтушенко, асистент програми імені Д. В. Фулбрайта в Україні.

— Які країни пропонують нашим студентам найвигідніші умови навчання?

Є. Стадний: — У першу чергу, це Німеччина і Чехія. Тут студенти з України можуть навчатися безплатно на німецькомовній та чеськомовній програмах. Щоб вступити до вузу в Німеччині, нашим треба ліквідувати різницю між навчальними програмами цих двох країн. Це можна зробити у спеціальних коледжах доуніверситетської підготовки всього за один рік. Далі – вступ до вишу за результатами вступних іспитів. А в Чехії можна одразу складати вступні іспити.

— Як щодо грантів і стипендій?

Є. Стадний: — У світі їх існує кілька сотень. Усі можна знайти в інтернеті, на сайтах самих вузів. Гранти і стипендії пропонують державні та приватні вузи, уряди країн або ж це іменні стипендії (наприклад, програма імені Фулбрайта). Найбiльше таких програми є знову ж таки в Польщi. Завдяки грантам і спеціальним стипендіям українські студенти можуть здобувати знання впродовж одного чи двох семестрів, – має значення, про яку програму йдеться. Розмір стипендії теж рiзний – залежить вiд країни (наприклад, у Польщі 1300 злотих у місяць – майже 8000 гривень). Щоб виграти стипендіальну програму, треба заповнити спеціальну аплікаційну форму, у якій пояснити, чому саме ви повинні поїхати закордон, потiм зібрати всі необхідні документи (у кожної програми різні) i пройти співбесіду.

— А як щодо програм на інших континентах?

І. Євтушенко: — Найщедрішою для українців є програма імені Фулбрайта – з її допомогою можна навчатися у США. Але якщо європейські стипендіальні програми забезпечують лише безплатне навчання і щомісячну стипендію, то учасникам програми імені Фулбрайта покривають усі витрати: починаючи від перельоту до США і назад та закінчуючи харчуванням, проживанням і навіть додатковими коштами на придбання професійної літератури. Розмір щомісячної стипендії дуже різний: все залежить від багатьох факторів, навіть від того, скільки студентів відібрали для участі в програмі цього року (середній розмір стипендії – 2500 доларів – Авт.). Через таку вигоду чимало українських студентів намагаються потрапити до програми. Але відбір доволі суворий. Треба пройти три етапи конкурсу: спочатку оформити всі документи, потім пройти усну співбесіду, а далі — написати письмову роботу. Все англійською мовою.

— Скільки студентів з України навчаються закордоном?

Є. Стадний: — Кiлькiсть українців на студіях в іноземних університетах станом на 2013 – 2014 навчальний рік становила 47 724 особи. В польських вишах, зокрема, у 2014 — 2015 навчальному роцi були 20 693 українськi студенти. Найбільш бажаними країнами для навчання є Польща, Німеччина, Канада, Чехія, Італія, США, Іспанія, Франція, Росія, Австралія, Великобританія. І, до речі, найчастіше для вивчення студенти обирають суспільні, гуманітарні науки, рідше – фізико-математичні та природничі.

Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh