Авторські статтіНовини

Вчені: Виявлено скупчення зірок, де зафіксовано велику кількість чорних дір

Нове дослідження Університету Суррея вказало на кульове скупчення зірок, де були розміщені кілька сотень чорних дір, явище, яке до недавнього часу вважалося неможливим. Дослідження опубліковане в журналі Monthly Notices.

Кульові скупчення являють собою сферичну колекцію зірок, які обертаються навколо центру галактики, таких як наш Чумацький шлях. Використовуючи передові комп’ютерні технології моделювання, команда з Університету Суррея змогла побачити неможливе шляхом зіставлення кульових скупчень, відомих як NGC 610, з яких існуючі чорні діри були виведені. Вони в кілька разів більше, ніж Сонце, і утворюють в гравітаційному колапсі в кінці життя масивні зірки.

«Із-за своєї природи чорні діри неможливо побачити за допомогою звичайного телескопа, – пояснив провідний автор Міклош Пеутен з Університету Суррея. – Для того, щоб знайти їх, ми дивимося за гравітаційним впливом на їх оточення. Використовуючи спостереження і моделювання, ми можемо визначити характерні ключі до їх місцезнаходження, тобто ми бачимо невидиме».

Співавтор дослідження професор Марк Джелес з Університету Суррея продовжив: «Наша робота допоможе відповісти на фундаментальні питання, пов’язані з динамікою зірок, чорних дір, а також нещодавно виявлених гравітаційних хвиль. Вони випускаються, коли дві чорні діри зливаються, і якщо наші тлумачення вірні, ядра деяких кульових скупчень можуть бути там, де відбувається їх об’єднання».

Дослідники вирішили зіставити це конкретно кулясте скупчення із-за його відмінних властивостей, які можуть відрізнятися від інших кластерів. Порівняно з подібними утвореннями NGC 6101 є динамічно молодим, на відміну від подібних зірок.
За допомогою комп’ютерного моделювання команда відтворила кожну окрему зірку і чорну діру в їх кластері. На протязі всього життя, а це тринадцять мільярдів років, технологія показала, як NGC 6101 розвивалася.

«Це дослідження дуже захоплююче. Ми могли спостерігати розвиток цілої популяції чорних дір з допомогою комп’ютерного моделювання. Результати показують, що кульові скупчення, такі як NGC 610, які завжди вважалися нудними, насправді найцікавіші з них. Це допоможе нам знайти більше чорних дір в інших кульових скупченнях Всесвіту», – підсумовав Пеутен.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України