Авторські статтіНовини

Вчені виявили пухлину в тваринних рештках вік яких близько 255 мільйонів років

Вчені з Університету Вашингтона виявили у рештках шаблезубого звіра пухлину. При цьому вік рештків тварини оцінюється в 255 мільйонів років, повідомляється на сторінках Журналу Американської медичної асоціації онкології.

Кістки одного з найдавніших володарів пухлини виявили на території Танзанії. Дослідники повідомили, що це була доброякісна пухлина, яка складається з декількох мініатюрних клиноподібних структур, впроваджених біля кореня збільшеного ікла істоти. Тварина була представником вимерлих м’ясоїдних gorgonopsians, зовнішність яких відрізняється наявністю рис звіроподібних і рептилій. Її розмір становив приблизно 3 метри в довжину, а їх виникнення стало підсумком еволюційної лінії, яка згодом привела до виникнення ссавців.

Gorgonopsians представляли собою вищих хижаків свого часу. Період їх існування оцінюється в 270-252 мільйонів років тому, після чого вони зникли у період масового вимирання на Землі. Через приблизно 20 мільйонів років після їх зникнення з’явилися динозаври.

«Спочатку ми не бачили жодних ознак наявності пухлини в щелепі рештків. Все виглядало нормально, однак доброякісне утворення стало помітно після проведення розрізу. Фактично, знахідка була зроблена виключно завдяки удачі», – розказала Меган Уїтні, співробітниця Університету Вашингтона.

Вчені підкреслюють, що подібні скам’янілості дозволяють краще зрозуміти еволюцію захворювань і знайти нові шляхи для боротьби з ними. До того ж, дослідники не виключають, що їм вдасться виявити причини. За якими людей вражають ті чи інші хвороби.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України