Авторські статтіНовини

Вчені: Супутники Сатурна набагато молодші, ніж вважалося раніше

Супутники Сатурна набагато молодші, ніж вважалося раніше. Про це вдалося дізнатися завдяки свіжозібраним даним місії NASA Кассіні.

“Всі ці місії змінюють наш погляд на систему Сатурна, так як це перевертає наші старі теорії з ніг на голову. Всього один хороший космічний корабель, і ми дізналися, наскільки не праві були в минулому”, – сказав Радван Таджеддін, науковий співробітник Корнельського університету в США.

Використовуючи фотографічні зображення, взяті з скляних негативів і космічних спостережень Кассіні, група вимірювала кількість жорсткості. У той час як Сатурн, в основному, складається з рідкого водню і рідкого гелію, він містить кам’яне ядро – яке близько в 18 разів більше від Землі, яке реагує на приливні сили з усіх великих супутників Сатурна.

Сили опуклого ядра, в свою чергу, штовхають супутники трохи в сторону. “Ці два параметри – кількість жорсткості і фактор дисипації – важко відокремити”, – сказав Таджеддін. Команда виявила і вивчила орбіти чотирьох крихітних супутників, пов’язаних з великими супутниками Тетіс і Діони.

“Спостерігаючи за цими порушеннями, нам вдалося отримати перше вимірювання числа жорсткості Сатурна і відрізнити його від коефіцієнта розсіювання планети. Супутники мігрують у бік набагато швидше, ніж очікувалося”, – сказав Таджеддін. Він пояснив, що якщо супутники Сатурна фактично сформувалися 4,5 мільярда років тому, їх поточна відстань від рідної планети повинна бути більшою. Нове дослідження припускає, що супутники молодші ніж 4,5 мільярда років, на користь теорії про те, що супутники були сформовані з кілець Сатурна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України