Вчені виявили наявність шкідливого мікропластику в тканинах глибоководних організмів

Команда вчених з Оксфордського університету виявила наявність шкідливого микропластика у складі тканин глибоководних мешканців морів і океанів. Дане відкриття представляє інтерес не тільки для зоологів, але й для екологів.

Згідно з даними вчених, під микропластиком слід розуміти особливі об’єкти, що складаються зі згаданого елемента, товщиною до п’яти міліметрів. Вони з’являються в результаті розпаду на частки великих пластикових предметів, серед яких одноразовий посуд і різноманітні штучні матеріали. В силу того, що кількість микропластика у світових водах перевищує допустиму норму, його поглинає більшість глибоководних мешканців. При цьому ці шкідливі елементи під час попадання в стравохід провокують вироблення високотоксичної речовини, а саме дихлордіфенілтрихлоретан (ДДТ).

В якості територій для проведення дослідження вчені вибрали Атлантичний та Індійський океани. Експеримент проходив на глибині від 300 до 1,8 тисяч метрів, де основними мешканцями вод є краби, раки-самітники, голотурії й омари, яких вивчали за допомогою телекерованого незаселеного підводного апарата (ТНПА).

В ході експерименту фахівцям вдалося вияснити, що мікроскопічні волокна входили до складу панцирів шести з дев’яти  досліджуваних членистоногих. Дані речовини потрапляли в організми морських мешканців під час їжі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh