Авторські статтіНовини

Вчені виявили наявність шкідливого мікропластику в тканинах глибоководних організмів

Команда вчених з Оксфордського університету виявила наявність шкідливого микропластика у складі тканин глибоководних мешканців морів і океанів. Дане відкриття представляє інтерес не тільки для зоологів, але й для екологів.

Згідно з даними вчених, під микропластиком слід розуміти особливі об’єкти, що складаються зі згаданого елемента, товщиною до п’яти міліметрів. Вони з’являються в результаті розпаду на частки великих пластикових предметів, серед яких одноразовий посуд і різноманітні штучні матеріали. В силу того, що кількість микропластика у світових водах перевищує допустиму норму, його поглинає більшість глибоководних мешканців. При цьому ці шкідливі елементи під час попадання в стравохід провокують вироблення високотоксичної речовини, а саме дихлордіфенілтрихлоретан (ДДТ).

В якості територій для проведення дослідження вчені вибрали Атлантичний та Індійський океани. Експеримент проходив на глибині від 300 до 1,8 тисяч метрів, де основними мешканцями вод є краби, раки-самітники, голотурії й омари, яких вивчали за допомогою телекерованого незаселеного підводного апарата (ТНПА).

В ході експерименту фахівцям вдалося вияснити, що мікроскопічні волокна входили до складу панцирів шести з дев’яти  досліджуваних членистоногих. Дані речовини потрапляли в організми морських мешканців під час їжі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України