Дослідники в Іспанії виявили надзвичайно рідкісній ембріон двоголової акули, який зростає в їхній лабораторії. Наскільки вони знають, це перший раз, коли подібна риса коли-небудь була помічена у акули.
В даний час дослідники намагаються дізнатися більше про акулу, і сподіваються, що відкриття забезпечить деяке уявлення про випадки таємничої двоголового мутації – офіційно відомої як дицефалія. Вчені з Університету Малаги в Іспанії в рамках дослідження серцево-судинної системи зібрали ембріони акул. З 797 зібраних ембріонів, один відрізнявся від інших – у нього дві голови.
“Кожна голова мала рот, два ока, мозок, хорди і п’ять зябрових отворів з кожної сторони”, – пишуть автори. Тіло також має два серця, два шлунка і дві печінки, тим не менше, у акули тільки один кишечник, один набір нирок і статевих органів. Котячі акули є першим по-справжньому яйцекладучим видом акул, у яких виявили дицефалію, і це може бути ключем, щоб з’ясувати причину.
Цей конкретний екземпляр був эвтаназований і збережений, тому дослідники можуть вивчати його далі. В природі такий стан зустрічається дуже рідко, і дослідники припускають, що раніше таких акул не було виявлено, тому що їх живе дуже мало. Поки неясно, чи відрізняється причина дицифалії в акул, які народжують живих дитинчат або відкладають яйця, але вчені сподіваються, що подальші дослідження цієї акули дадуть їм ще кілька відповідей, і допоможуть краще зрозуміти це рідкісне явище.