Вчені виявили ембріон двоголової акули

Дослідники в Іспанії виявили надзвичайно рідкісній ембріон двоголової акули, який зростає в їхній лабораторії. Наскільки вони знають, це перший раз, коли подібна риса коли-небудь була помічена у акули.

В даний час дослідники намагаються дізнатися більше про акулу, і сподіваються, що відкриття забезпечить деяке уявлення про випадки таємничої двоголового мутації – офіційно відомої як дицефалія. Вчені з Університету Малаги в Іспанії в рамках дослідження серцево-судинної системи зібрали ембріони акул. З 797 зібраних ембріонів, один відрізнявся від інших – у нього дві голови.

“Кожна голова мала рот, два ока, мозок, хорди і п’ять зябрових отворів з кожної сторони”, – пишуть автори. Тіло також має два серця, два шлунка і дві печінки, тим не менше, у акули тільки один кишечник, один набір нирок і статевих органів. Котячі акули є першим по-справжньому яйцекладучим видом акул, у яких виявили дицефалію, і це може бути ключем, щоб з’ясувати причину.

Цей конкретний екземпляр був эвтаназований і збережений, тому дослідники можуть вивчати його далі. В природі такий стан зустрічається дуже рідко, і дослідники припускають, що раніше таких акул не було виявлено, тому що їх живе дуже мало. Поки неясно, чи відрізняється причина дицифалії в акул, які народжують живих дитинчат або відкладають яйця, але вчені сподіваються, що подальші дослідження цієї акули дадуть їм ще кілька відповідей, і допоможуть краще зрозуміти це рідкісне явище.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh