Авторські статтіТехно

Вчені створять квантовий комп’ютер за розміром, як футбольне поле

Група британських вчених з Університету Сассекса повідомили про наміри побудувати модернізований квантовий комп’ютер, масштаб якого буде дорівнює розмірам футбольного поля. Таким чином, фахівці з Великобританії хочуть випередити Китай і зайняти світове лідерство у створенні нанотехнологій.

Як повідомляє інформаційне видання Science Advances, британські вчені вже надали план, по якому мають намір здійснити створення новітнього квантового комп’ютера. За попередніми підрахунками фахівців, така технологія стане найпотужнішим світовим обчислювальним пристроєм. Більше того, вчені з Університету Сассекса здивували і запланованими масштабами комп’ютера, який зможе зрівнятися зі стандартними розмірами футбольного поля. Згідно з попереднім планом, нанокомпютер повинен складатися з модулів, які будуть тісно розташовуватися між собою і знаходиться у вакуумному середовищі. Дані модулі будуть мати складні мікросхеми, які здатні здійснювати логічні операції.

Фахівці стверджують, що за допомогою такої сучасної обчислювальної машини, стане можливим робити обчислення, на які в сучасному світі знадобляться десятки мільйонів років. На даний момент, британські вчені планують побудувати пробну версію комп’ютера, значно меншого за розмірами початкового варіанту. Технологи повідомляють, що для створення комп’ютера розміром з футбольне поле знадобляться величезні кошти, однак, вони стверджують, що буквально за пару років нанотехнологія зможе себе окупити і працювати на прибуток.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України