Авторські статтіДуховне

Ватикан стурбований: 2300 осіб щорічно полишають чернецтво

Кожен день вірність богопосвячених осіб зазнає випробувань – світ кидає їм виклик.

Аби подолати їх, потрібні міцне покликання і стала формація. Це підтверджує архієпископ Хосе Родрігес Карбальо, секретар Конгрегації у справах інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя.

Як повідомляє «LaStampa», на пленарному засіданні конгрегації обговорювали проблему так званої «кровотечі», що її зазнають інститути богопосвяченого життя, про яку згадував Папа Франциск у зверненні до цієї дикастерії 28 січня ц.р. «Якщо Папа говорить про “кровотечу”, це означає, що занепокоєння викликає не тільки кількість, але і вік тих, хто виходить – більшу частину становлять особи від 30 до 50 років», – говорить монсеньйор Карбальо.

«Число тих, хто відійшов від богопосвяченого життя, в останні роки залишається незмінним. У попередніх 2015 і 2016 роках ми мали щорічно близько 2300 осіб, що відійшли. У тому числі це було 271 декрет про вихід з інституту богопосвяченого життя; 518 диспенсацій від целібату, що надаються Конгрегацією у справах духовенства; 141 ченець-священик був інкардинований до різних дієцезій; та, якщо говорити про контемплятивне чернецтво, 332 отримали диспенсацію від обітниць».

«У ході пленарного засідання ми зосередилися на трьох висновках, – додав секретар дикастерії – Маємо значне число тих, хто покидає чернече життя, щоб інкардинуватися до кліру дієцезій; маємо значне число контемплятивних монахинь, які залишають богопосвячене життя і значне число (225 випадків) тих, хто заявляє, що ніколи не мав покликання».

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України