Останнє дослідження американських учених показало, що сидячий спосіб життя не настільки шкідливий, як вважалося раніше. Стаття була опублікована в журналі Cell Metabolism.
Ожиріння пов’язане з відсутністю фізичної активності, що посилює наслідки збільшення ваги для здоров’я. Однак механізми, які опосередковують цю асоціацію невідомі. Вчені припустили, що дефіцит у передачі сигналів допаміну сприяє фізичній активності при ожирінні. Для вивчення цього, вони кількісно визначили кілька аспектів сигналізації дофаміну у худих і повних мишах.
Вчені прийшли до висновку, що дефіцит у смугастій сигналізації рецепторів типу D2 сприяє фізичній активності при ожирінні, але пасивність і сидячий спосіб життя є скоріше наслідком, ніж причиною ожиріння. Дослідники також заявили, що сидячий спосіб життя ніяк не пов’язаний з передчасною смертю і виникненням різних хвороб.
На думку вчених, безумовно, краще всього вести помірний спосіб життя і бути фізично активним, оскільки в цьому випадку організм буде тренуватися, закалятся, і в результаті знизитися ризик розвитку серцево-судинних захворювань.