Авторські статтіНовини

Вчені шукають метеорит, який впав на Землю в 18 столітті

Група фахівців під керівництвом професора Копенгагенського університету Хольгера Педерсена приступила до пошуків метеориту, який впав у Красноярському краї ще в 18 столітті. У науковій експедиції також задіяні російські та датські вчені.

Метеорит виявили в Новоселовському районі, місцевий житель прийняв рішення змайструвати з фрагмента небесного об’єкту сокиру. Через деякий час про знахідку дізнався дослідник Петер Паллас, якому вдалося отримати зразок метеорита в 1772 році. Повідомляється, що спочатку вага космічного каменю була 687 кілограм, пізніше його розпиляли і розбили на кілька шматків.

Про розташування метеорита «Палласове залізо» стало відомо лише в другій половині 70-х років минулого століття, проте вчені не шукали його. Як заявляє Хольгер Педерсен, у команди наукових співробітників є кілька спеціальних методів для підтвердження місця знаходження космічного об’єкта. Вчені планують вивчити гірський масив Немир за допомогою глибинних металошукачів, також вони мають намір зібрати проби ґрунту.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України