Авторські статтіТехно

Вчені розрахували найдовший у світі прямий морський шлях

Після п’яти років досліджень і складних обчислень вчені підтвердили, що з допомогою самої довгої прямої лінії, що йде по морю, можна пов’язати Пакистан і російську Камчатку. Довжина цього незвичайного морського шляху складає близько 32 тисяч кілометрів.

Результати спільних досліджень опублікували в журналі Science фізик з Дослідницького центру United Technologies (Ірландія) Рохан Чабуквар і інженер підрозділу IBM Research в Нью-Делі Їв Мукерджі. За допомогою складних математичних розрахунків і комп’ютерних моделей вони прорахували всі деталі проходження по найдовшою морської лінії. У результаті маршрут пройшов через Аравійське море і три океани – Індійський, Атлантичний і Тихий. Довжина цього морського шляху – майже 20 тисяч миль (32 тисячі кілометрів). Повідомляється, що звичайного цивільного морському судну потрібно близько 5 місяців для такої подорожі.

На розробка маршруту – рекордсмена вчені витратили 5 років. Поки складно сказати, яке практичне значення буде мати їх робота. Хоча автори вважають, що вона допоможе оптимізувати витрати на морські перевезення на великих відстанях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.