Вчені розрахували найдовший у світі прямий морський шлях

Після п’яти років досліджень і складних обчислень вчені підтвердили, що з допомогою самої довгої прямої лінії, що йде по морю, можна пов’язати Пакистан і російську Камчатку. Довжина цього незвичайного морського шляху складає близько 32 тисяч кілометрів.

Результати спільних досліджень опублікували в журналі Science фізик з Дослідницького центру United Technologies (Ірландія) Рохан Чабуквар і інженер підрозділу IBM Research в Нью-Делі Їв Мукерджі. За допомогою складних математичних розрахунків і комп’ютерних моделей вони прорахували всі деталі проходження по найдовшою морської лінії. У результаті маршрут пройшов через Аравійське море і три океани – Індійський, Атлантичний і Тихий. Довжина цього морського шляху – майже 20 тисяч миль (32 тисячі кілометрів). Повідомляється, що звичайного цивільного морському судну потрібно близько 5 місяців для такої подорожі.

На розробка маршруту – рекордсмена вчені витратили 5 років. Поки складно сказати, яке практичне значення буде мати їх робота. Хоча автори вважають, що вона допоможе оптимізувати витрати на морські перевезення на великих відстанях.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh