Авторські статтіЗдоров'я

Вчені довели, що фастфуд знижує шанси народити дитину

Постійним відвідувачкам фастфудів варто змінити свої харчові звички, якщо вони планують зачати і народити дитину. До такого висновку прийшли дослідники з австралійського університету Аделаїди під керівництвом Клер Робертс.

Нещодавно в профільному медичному виданні Human Reproduction вони опублікували результати своїх досліджень, в яких вивчали фактори, що впливають на жіночу фертильність (здатність до зачаття і відтворення потомства). Медики спостерігали за майже 6 тисячами у віці від 18 до 43 років жінок з різних країн – Великобританії, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. Численні аналізи показали, що жінки, які з’їдають більше 4 порцій швидкої їжі на тиждень, вдвічі збільшують свій ризик залишитися безплідними. Вчені поки не готові пояснити механізм такого впливу фастфуду. Але, на думку Клер Роберст, жир, сіль і цукор, якими насичені швидкі закуски, змінюють в гіршу сторону обмін речовин. Крім того, шкідливі речовини здатні проникати безпосередньо в яйцеклітини і «збивати» їх роботу.

В ході дослідження з’ясувався ще один цікавий факт. Жінки, які постійно їли фрукти, на 12% полегшили собі завдання зачати дитину. Цей результат спростовує розхожу дієтичну теорію про те, що фрукти в раціоні потрібно обмежувати з-за великого вмісту в них цукрів.

Сучасна статистика показує, що в західних країнах до 15% сімейних пар залишаються бездітними, причому кількість безплідних чоловіків і жінок у світі приблизно однакове.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.