Вчені довели, що фастфуд знижує шанси народити дитину

Постійним відвідувачкам фастфудів варто змінити свої харчові звички, якщо вони планують зачати і народити дитину. До такого висновку прийшли дослідники з австралійського університету Аделаїди під керівництвом Клер Робертс.

Нещодавно в профільному медичному виданні Human Reproduction вони опублікували результати своїх досліджень, в яких вивчали фактори, що впливають на жіночу фертильність (здатність до зачаття і відтворення потомства). Медики спостерігали за майже 6 тисячами у віці від 18 до 43 років жінок з різних країн – Великобританії, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. Численні аналізи показали, що жінки, які з’їдають більше 4 порцій швидкої їжі на тиждень, вдвічі збільшують свій ризик залишитися безплідними. Вчені поки не готові пояснити механізм такого впливу фастфуду. Але, на думку Клер Роберст, жир, сіль і цукор, якими насичені швидкі закуски, змінюють в гіршу сторону обмін речовин. Крім того, шкідливі речовини здатні проникати безпосередньо в яйцеклітини і «збивати» їх роботу.

В ході дослідження з’ясувався ще один цікавий факт. Жінки, які постійно їли фрукти, на 12% полегшили собі завдання зачати дитину. Цей результат спростовує розхожу дієтичну теорію про те, що фрукти в раціоні потрібно обмежувати з-за великого вмісту в них цукрів.

Сучасна статистика показує, що в західних країнах до 15% сімейних пар залишаються бездітними, причому кількість безплідних чоловіків і жінок у світі приблизно однакове.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh