Вчені розповіли, звідки на Землі золото

Вченим вдалося з’ясувати, звідки на Землі з’явилося золото. Висновки наукового дослідження співробітників Токійського університету викладені в спеціалізованому виданні Planetary Science Letters.

Рамон Брассер і Сігеру Іда, лідери наукової групи, розробили точну комп’ютерну модель, що імітує еволюцію Землі, Венери, Меркурія і Марса протягом 300 мільйонів років. Експерти порівняли дані по кількостям запасів золота і платини на Землі та Марсі. З’ясувалося, що великий рівень дорогоцінних копалин в мантії нашої планети є наслідком величезного планетарного впливу. Експерти вважають, що воно сталося ще до формування земної кори. Імовірно, вплив стався близько 4,45 мільярдів років тому.

Подібні висновки недавно були зроблені і науковими співробітниками Інституту досліджень Місяця NASA. Там довели, що золото з’явилося на Землі внаслідок зіткнення планети з невідомим небесним тілом, діаметр якого складав до 3 тисяч кілометрів, що дорівнює розмірам Плутона.
Вчені вже не раз задавалися питанням походження дорогоцінних металів на Землі.

Раніше експерти схилялися до думки, що золото і платина виникли із-за серії космічних ударів, однак тепер нове покоління вчених вважає, що на зорі свого існування Земля перебувала у відносно «спокійному» місці Всесвіту, яке рідко піддавалося космічним ударам.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh