Авторські статтіНовини

Вчені розповіли, звідки на Землі золото

Вченим вдалося з’ясувати, звідки на Землі з’явилося золото. Висновки наукового дослідження співробітників Токійського університету викладені в спеціалізованому виданні Planetary Science Letters.

Рамон Брассер і Сігеру Іда, лідери наукової групи, розробили точну комп’ютерну модель, що імітує еволюцію Землі, Венери, Меркурія і Марса протягом 300 мільйонів років. Експерти порівняли дані по кількостям запасів золота і платини на Землі та Марсі. З’ясувалося, що великий рівень дорогоцінних копалин в мантії нашої планети є наслідком величезного планетарного впливу. Експерти вважають, що воно сталося ще до формування земної кори. Імовірно, вплив стався близько 4,45 мільярдів років тому.

Подібні висновки недавно були зроблені і науковими співробітниками Інституту досліджень Місяця NASA. Там довели, що золото з’явилося на Землі внаслідок зіткнення планети з невідомим небесним тілом, діаметр якого складав до 3 тисяч кілометрів, що дорівнює розмірам Плутона.
Вчені вже не раз задавалися питанням походження дорогоцінних металів на Землі.

Раніше експерти схилялися до думки, що золото і платина виникли із-за серії космічних ударів, однак тепер нове покоління вчених вважає, що на зорі свого існування Земля перебувала у відносно «спокійному» місці Всесвіту, яке рідко піддавалося космічним ударам.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України