Техно

Вчені: Джмелі передають один одному знання

Вчені прийшли до висновку, що не тільки людина здатна переймати досвід своїх побратимів, але навіть тварини з комахами копіюють поведінку один одного. Наприклад, джмелі також передають знання побратимам.

Джмелі володіють дивовижною здатністю, поспостерігавши деякий час за членами свого вулика, вони можуть повторити їх дію. Якщо одна комаха навчиться збирати пилок незвичайним способом, то через короткий проміжок часу цією методикою оволодіють і всі інші.

Крім того, кілька років тому вчені-зоологи з університету Сент-Ендрюс у Шотландії виявили у мавп здатність переймати знання і досвід після перегляду відео. В ході експерименту тваринам демонстрували відео, під час якого мавпа тієї ж породи відкривала ящик з продуктами, при цьому тварини, які спостерігали за подіями, не вмів виконувати цю операцію. Однак після перегляду вони без особливих складнощів повторювали цю дію.

Більш того, папуги також здатні навчитися виконувати якусь операцію за допомогою спостереження за іншим пернатим. Цю гіпотезу довели фахівці з Віденського вищого навчального закладу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України