Шовковичні черв’яки сплели “супер-шовк” після вживання нанотрубок

Шовковичні черв’яки сплели “супер-шовк” після того як з’їли вуглецеві нанотрубки і графен. Сильний провідний матеріал може бути використаний для електроніки та медичних імплантатів, кажуть дослідники.

Для того, щоб зробити армований шовк, Чу Чу Чжан і її колеги з Університету Цінхуа годували черв’яків тутовим листям, оприсканним водними розчинами, що містив 0,2% вуглецевих нанотрубок або графена, а потім збирали шовк після того, як хробаки сплели свої кокони, як це робиться в стандартному виробництві шовку.

На відміну від звичайного матеріалу, шовк з підвищеною кількістю вуглецю в два рази жорсткіший і, принаймні, на 50% стійкіший. Команда вчених нагрівала шовкові волокна при 1050 градусів цельсія для карбонізації білка шовку, а потім вивчила їх провідність і структуру. Модифікований шовк проводить електрику, на відміну від звичайного. Спектроскопія комбінаційного розсіювання світла та візуалізація електронної мікроскопії показали, що шовкові волокна з підвищеним вуглецем мають більш упорядковану кристалічну структуру за рахунок інкорпорованих наноматеріалів.

Деякі питання залишаються. Одним з них є, як саме шовкові черв’яки включають наноматеріали в свій шовк. Ще одним цікавим питанням є відсоток наноматеріалів, з’їдений черв’яками, який вони перетворюють в шовк і той відсоток, який потрапляє в організм або іншим чином метаболізується. “Вуглецеві матеріали не видні в перетинах шовкових ниток, можливо, тому що вміст наночастинок є низьким”, – говорить Чжан.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh