Авторські статтіНовини

Вчені розповіли про зимову депресію

Американські вчені з клініки Майо розповіли про зимову депресію. В цей час люди стають більш примхливими і втомленими.

Глава дослідницької групи Марк Фрай заявив, що ознаками сезонної депресії можуть стати втрата енергії, соціальна ізоляція, нездатність сконцентруватися, переїдання. Хворих закликають звернутися до фахівця, якщо депресія заважає в особистому житті і в роботі. Отримання медичної допомоги особливо важливо, якщо людина розмірковує про суїцид або відчуває безнадію.

Експерти з’ясували, що зимова депресія виникає із-за малої кількості сонячного світла. Воно проникає в мозок через очі і стимулює вироблення нейромедіатора серотоніну, який впливає на настрій людини. Малий рівень споживаного світла призводить до зниженою виробленню серотоніну і до підвищеного синтезу мелатоніну, також відомого як «гормон сну», що викликає апатію.

Вчені закликають людей частіше виходити на вулицю, бувати в громадських місцях, в обідню перерву необхідно виходити на прогулянки. Варто хоча б три рази на тиждень займатися фізичними вправами по півгодини, а також регулярно спілкуватися з друзями та близькими, вважають дослідники.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України