Вчені розкрили один з секретів людей-довгожителів

Представники науки вже давно ламають голову над секретом довголіття людей. Деякі вчені переконані, що вся справа в генах, інші вважають, що тривалість життя залежить від правильного харчування і фізичної активності. Італійські дослідники заявили про ще один важливий фактор, який може вплинути на довголіття.

Вчені, робітники з Університету Ла Сапієнца в Римі встановили, що в організмі довгожителів капіляри та інші дрібні судини мають незвичайну мережу, на яку процес старіння впливає повільніше, ніж у звичайних людей. Дослідники заявили, що низькі показники адреномедулліна (один з білків крові), є ознакою хорошої роботи ендотелію судин, а також здорових капілярів та інших судин в цілому. Це означає, що тіло таких людей добре забезпечується кров’ю і всім, що вона в собі несе мускулатурі та органам.

У дослідженні італійські науковці оперували даними про тридцять літніх людей, вік яких перевищує 90 років. Всі ці люди проживають у так званому «вогнищі довголіття» – місцевості, званої Чіленто. Крім цього фахівці використовували інформацію приблизно про сто молодих добровольців-родичів старожилів. Всі ці люди надали свою кров для експерементальних аналізів, після чого їхні ДНК і набори білків порівняли із зразками, узятими у мешканців Швеції.

У дослідження вчені натрапили на одну дивну особливість першої групи людей, у яких в крові виявився підвищеним рівень білків MR-proANP і проенкефаліна. Вони у високій концентрації в організмі свідчать про вкрай важкий стан серцево-судинної системи літніх людей, але у піддослідних таких проблем не спостерігалося.

Крім цього у таких добровольців у крові був занижений вміст білка адреномедулліна, який є гормоном, що розширює судини. Вчені припускають, що саме низька концентрація даної речовини і винна в довголітті і хорошому самопочутті піддослідних.

В даний час вчені не мають відповіді на запитання, чому в крові старожилів, яких вони досліджували, міститься так мало адреномедулліна. У зв’язку з цим фахівці мають намір провести ще одну наукову роботу, до якої залучать кілька тисяч столітніх жителів Чіленто. Експерти припускають, що секрет довголіття цих людей полягає у їх особливому раціоні.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh