Авторські статтіНовини

Вчені розкрили один з секретів людей-довгожителів

Представники науки вже давно ламають голову над секретом довголіття людей. Деякі вчені переконані, що вся справа в генах, інші вважають, що тривалість життя залежить від правильного харчування і фізичної активності. Італійські дослідники заявили про ще один важливий фактор, який може вплинути на довголіття.

Вчені, робітники з Університету Ла Сапієнца в Римі встановили, що в організмі довгожителів капіляри та інші дрібні судини мають незвичайну мережу, на яку процес старіння впливає повільніше, ніж у звичайних людей. Дослідники заявили, що низькі показники адреномедулліна (один з білків крові), є ознакою хорошої роботи ендотелію судин, а також здорових капілярів та інших судин в цілому. Це означає, що тіло таких людей добре забезпечується кров’ю і всім, що вона в собі несе мускулатурі та органам.

У дослідженні італійські науковці оперували даними про тридцять літніх людей, вік яких перевищує 90 років. Всі ці люди проживають у так званому «вогнищі довголіття» – місцевості, званої Чіленто. Крім цього фахівці використовували інформацію приблизно про сто молодих добровольців-родичів старожилів. Всі ці люди надали свою кров для експерементальних аналізів, після чого їхні ДНК і набори білків порівняли із зразками, узятими у мешканців Швеції.

У дослідження вчені натрапили на одну дивну особливість першої групи людей, у яких в крові виявився підвищеним рівень білків MR-proANP і проенкефаліна. Вони у високій концентрації в організмі свідчать про вкрай важкий стан серцево-судинної системи літніх людей, але у піддослідних таких проблем не спостерігалося.

Крім цього у таких добровольців у крові був занижений вміст білка адреномедулліна, який є гормоном, що розширює судини. Вчені припускають, що саме низька концентрація даної речовини і винна в довголітті і хорошому самопочутті піддослідних.

В даний час вчені не мають відповіді на запитання, чому в крові старожилів, яких вони досліджували, міститься так мало адреномедулліна. У зв’язку з цим фахівці мають намір провести ще одну наукову роботу, до якої залучать кілька тисяч столітніх жителів Чіленто. Експерти припускають, що секрет довголіття цих людей полягає у їх особливому раціоні.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України