Авторські статтіНовини

Вчені розповіли про сім найбільш поширених міфів про вакцинацію

Жодна з областей охорони здоров’я не викликає такої кількості спорів, як вакцинація. Розібратися в тому, де правда, а де брехня допомогли співробітники Rush University Medical Center, підготувавши сім найпоширеніших міфів про вакцини.

Міф 1: Вакцини викликають аутизм

Факт: Між вакциною і аутизмом немає абсолютно ніякого зв’язку. Вчені досі ведуть суперечки щодо того, що саме викликає аутизм у дитини, проте багато прийшли до висновку про те, що захворювання зароджується ще в утробі матері і не має нічого спільного з вакцинацією. До речі, автор статті, в якій йшлося про ризик виникнення аутизму після щеплення, був позбавлений медичної ліцензії.

Міф 2: Дитину необов’язково прищеплювати ще в дитинстві

Факт: Саме в дитинстві організм найбільше схильний до ризику захворювання такими хворобами, як коклюш, кір і дифтерія. Вакцинація проводиться в такому ранньому віці для того, щоб вберегти малюка від отримання недуги саме в перші місяці життя, коли хвороба може викликати тяжкі наслідки.

Міф 3: Календар щеплень занадто агресивний і повинен бути розтягнутим

Факт: Схема імунізації визначається десятками медичних доказів, які показують, що є оптимальні вікно часу, коли вакцини є найбільш дієвими. Перенесення щеплення, про яке часто просять батька, може знизити ефективність препарату.

Міф 4: Вакцини можуть викликати захворювання, яким вони покликані запобігати

Факт: Вакцина не може викликати захворювання, так як не містить активних вірусів або бактерій. Призначення щеплення — стимуляція імунної системи для виробництва антитіл, необхідних для захисту від захворювання. По своїй суті, активна інфекція «обманює» імунітет, який думає, що є загроза і починає боротися з нею. У вкрай рідкісних випадках вакцина може призвести до невеликої лихоманки або незначного набряку, але фактично захворіти від щеплення неможливо.

Міф 5: Вакцини містять небезпечні токсини

Факт: Цей міф можна вважати правдою лише частково, багато препаратів дійсно містять алюміній, ртуть і формальдегіди. Але не дивлячись на страшні назви, ці речовини тільки покращують вакцину, так як гарантують, що вона є стерильною. Кількість таких токсинів в щепленнях надто мізерна для того, щоб викликати хоч якісь наслідки.

Міф 6: Ефективність вакцин ніколи не була доведена

Факт: Існують наукові докази того, що вакцини є вкрай ефективними. Для прикладу можна взяти введену в США в 1963 році вакцину від кору. В період з 1958 по 1962 рік, було зареєстровано понад 503 тисячі випадків хвороби і 432 смертельних випадки. У 1965 році кількість хворих на кір американців склала 89 осіб, і ніхто з них не загинув. Вельми промовисті цифри.

Міф 7: Відмова від вакцинації може вплинути тільки на мою дитину

Факт: На жаль, кілька трагічних випадків довели, що це не так. Багато батьків відмовляються від щеплення проти конкретної хвороби, так як вона на сьогоднішній день практично відсутня, хоча колись вбивала тисячі новонароджених. У разі вразливості дитини, хвороба може спалахнути з новою силою, існує ризик появи нових штамів, від яких потрібні нові препарати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України