Вчені розповіли про сім найбільш поширених міфів про вакцинацію

Жодна з областей охорони здоров’я не викликає такої кількості спорів, як вакцинація. Розібратися в тому, де правда, а де брехня допомогли співробітники Rush University Medical Center, підготувавши сім найпоширеніших міфів про вакцини.

Міф 1: Вакцини викликають аутизм

Факт: Між вакциною і аутизмом немає абсолютно ніякого зв’язку. Вчені досі ведуть суперечки щодо того, що саме викликає аутизм у дитини, проте багато прийшли до висновку про те, що захворювання зароджується ще в утробі матері і не має нічого спільного з вакцинацією. До речі, автор статті, в якій йшлося про ризик виникнення аутизму після щеплення, був позбавлений медичної ліцензії.

Міф 2: Дитину необов’язково прищеплювати ще в дитинстві

Факт: Саме в дитинстві організм найбільше схильний до ризику захворювання такими хворобами, як коклюш, кір і дифтерія. Вакцинація проводиться в такому ранньому віці для того, щоб вберегти малюка від отримання недуги саме в перші місяці життя, коли хвороба може викликати тяжкі наслідки.

Міф 3: Календар щеплень занадто агресивний і повинен бути розтягнутим

Факт: Схема імунізації визначається десятками медичних доказів, які показують, що є оптимальні вікно часу, коли вакцини є найбільш дієвими. Перенесення щеплення, про яке часто просять батька, може знизити ефективність препарату.

Міф 4: Вакцини можуть викликати захворювання, яким вони покликані запобігати

Факт: Вакцина не може викликати захворювання, так як не містить активних вірусів або бактерій. Призначення щеплення — стимуляція імунної системи для виробництва антитіл, необхідних для захисту від захворювання. По своїй суті, активна інфекція «обманює» імунітет, який думає, що є загроза і починає боротися з нею. У вкрай рідкісних випадках вакцина може призвести до невеликої лихоманки або незначного набряку, але фактично захворіти від щеплення неможливо.

Міф 5: Вакцини містять небезпечні токсини

Факт: Цей міф можна вважати правдою лише частково, багато препаратів дійсно містять алюміній, ртуть і формальдегіди. Але не дивлячись на страшні назви, ці речовини тільки покращують вакцину, так як гарантують, що вона є стерильною. Кількість таких токсинів в щепленнях надто мізерна для того, щоб викликати хоч якісь наслідки.

Міф 6: Ефективність вакцин ніколи не була доведена

Факт: Існують наукові докази того, що вакцини є вкрай ефективними. Для прикладу можна взяти введену в США в 1963 році вакцину від кору. В період з 1958 по 1962 рік, було зареєстровано понад 503 тисячі випадків хвороби і 432 смертельних випадки. У 1965 році кількість хворих на кір американців склала 89 осіб, і ніхто з них не загинув. Вельми промовисті цифри.

Міф 7: Відмова від вакцинації може вплинути тільки на мою дитину

Факт: На жаль, кілька трагічних випадків довели, що це не так. Багато батьків відмовляються від щеплення проти конкретної хвороби, так як вона на сьогоднішній день практично відсутня, хоча колись вбивала тисячі новонароджених. У разі вразливості дитини, хвороба може спалахнути з новою силою, існує ризик появи нових штамів, від яких потрібні нові препарати.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh