Авторські статтіНовини

Вчені: Риба руйнує імунну систему людини

Фахівці з Скриппсовського океанографічного інституту стверджують, що риба може руйнувати імунну систему людини. За словами експертів, вживання риби, яка плаває у забруднених морях і океанах, дуже погано позначається на здоров’ї людей.

Група дослідників, на чолі яких був Амро Хамдуна, запевняють, що стійкі органічні забруднювачі, якими люди навмисно заповнюють різноманітні водойми, накопичуються у м’язовій тканині певних риб. Шкідливі речовини легко обходять «захист» людського організму, із-за чого можуть прикріпитися до білка Р-глікопротеїн (виконує захисну функцію імунітету) і сильно послабити імунну систему людини.

Шкідливі речовини, про які у своїй науковій статті зазначили фахівці, містяться і в пестицидах, і в побічних продуктах нафтохімічної промисловості, а також є у компонент багатьох вогнетривких матеріалів.

Слід зазначити, що вчені впевнені в існуванні подібних речовин не тільки в рибі, але і в таких продуктах, як м’ясо і молоко. Дуже важливою не інформація про те, що для дітей маленького віку стійкі органічні забрудники становлять величезну загрозу. Шкідники збираються в грудному молоці, і організмі, де імунна система тільки продовжує формуватися, майже немає потрібних ресурсів, щоб їм протистояти.

Фахівці вважають отримані результати важливим сигналом для людства, так як екологічним проблемам і боротьбі із забрудненням навколишнього середовища необхідно приділяти належну увагу. Роботу наукових працівників можна знайти в закордонному виданні Science Advances.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України