Авторські статтіТехно

Вчені: Птиці потрібно 500 мільйонів тон комах щороку

У спеціалізованому журналі “The Science of Nаture” з’явилися результати дослідження вчених Базельського університету. Вони чітко прорахували, скільки комах необхідно кожній птиці для живлення круглий рік.

Для живлення птиці використовують черв’яків, метеликів та інших комах, добувати яких їм іноді доводитися в дуже складних умовах, що і призводить іноді до зменшення популяції деяких видів птахів. Вивчити їх проблеми харчування взялися вчені з Базельського університету.

В ході проведення дослідження вони встановили, що кожна птиця щорічно повинна вживати не менше 500 мільйонів тонн різних комах для забезпечення собі нормальної життєдіяльності. Також вони є єдиними природними регуляторами кількості комах у природі, чим і сприяють підтримці балансу між усіма представниками земної фауни.

Швейцарські фахівці працювали спільно з колегами з США і Туреччини, в ході якої побудували математичну модель, яка допомогла визначити – у світі існує близько шести тисяч видів різних комах, а їх вага становить приблизно три мільйони тон. Сплеск знищення комах у птахів наступає в момент вигодовування потомства.

Відомо, що користь птахів для флорі дуже висока, адже вони знищують шкідників, які є ворогами рослинного світу. При цьому вчений підкреслює, що кількість шкідливих комах, щорічно вживаються в їжу павуками становить від 400 до 800 млн тонн, що дорівнює за вагою комах, яких знищували їх “союзниками” – пернатими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.