Авторські статтіНовини

Вчені прогнозують вимирання тварин у Чорному морі

Наукові працівники бельгійського Льєжського університету висунули чергову гіпотезу про вплив людства на екологію. На цей раз, мова піде про Чорне море. Вчені спрогнозували, що незабаром відбудеться вимирання тварин у Чорному морі.

За словами фахівців, за останні кілька десятків років, близько 40% Чорного моря сильно забруднилися. Верхній шар води відрізняється меншою щільністю. Крім того, покриття більш насичене атмосферним киснем. Вчені виявили кордон, що перешкоджає взаємодії шарів.

Починаючи з другої половини минулого століття, такий бар’єр піднявся з 140 до 90 метрів. Професори вважають, що це пов’язано з глобальним потеплінням і погіршенням якості води. Експерти прогнозують дві катастрофічні події – екологічну і економічну. Якщо ж киснева перепона послабиться, вимирання загрожує всім живим організмам у верхніх шарах моря.

До речі, це складі незручності для відпочиваючих, так як купатися в Чорному морі буде заборонено. Вчені продовжують спостерігати за розвитком подій, а також розмірковують, як боротися з лихом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України