Вчені: Причиною вимирання на Землі могли стати гамма-спалахи

Вчені з США провели ряд досліджень, в ході яких вивчали вплив потужного гамма-випромінювання на поверхню Землі. Вони відзначають, що подібний сплеск може повністю знищити все живе на планеті.

Завдяки комп’ютерному моделюванню, фахівцям вдалося відтворити точну картину переродження наднової в нейтронну зірку або чорну діру. При цьому їх цікавив виключно величезний викид енергії, породжуваний подібними змінами. Вчені відзначили, що він буде порівнятися з енергією Сонця, яку світило виробляє за 10 млрд. років. Настільки масштабні гамма-спалахи, що відбулися у відносній близькості від нашої сонячної системи, зможуть з імовірністю від 35% до 60% знищити всі форми життя на Землі. Причиною загибелі тваринного і рослинного світу стане відсутність озонового шару, який буде зруйнований енергією вибуху наднової. Із-за цього вплив УФ-променів збільшиться в 16 разів, а планета буде піддана сильним кислотним дощам. Також температура на всій поверхні Землі опуститися до критичної позначки.

На завершення фахівці не виключають того факту, що частина населення планети, у разі такого результату, зможуть вижити. За їх розрахунками шанс з’явиться у тих мешканців, які будуть перебувати з протилежного боку від вибуху. Варто також відзначити, що така зміна, коли наднова почне перероджуватися і її випромінювання зможе зробити істотний вплив на Землю, почнеться не через один мільйон років.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh