Авторські статтіНовини

Вчені: Причиною вимирання на Землі могли стати гамма-спалахи

Вчені з США провели ряд досліджень, в ході яких вивчали вплив потужного гамма-випромінювання на поверхню Землі. Вони відзначають, що подібний сплеск може повністю знищити все живе на планеті.

Завдяки комп’ютерному моделюванню, фахівцям вдалося відтворити точну картину переродження наднової в нейтронну зірку або чорну діру. При цьому їх цікавив виключно величезний викид енергії, породжуваний подібними змінами. Вчені відзначили, що він буде порівнятися з енергією Сонця, яку світило виробляє за 10 млрд. років. Настільки масштабні гамма-спалахи, що відбулися у відносній близькості від нашої сонячної системи, зможуть з імовірністю від 35% до 60% знищити всі форми життя на Землі. Причиною загибелі тваринного і рослинного світу стане відсутність озонового шару, який буде зруйнований енергією вибуху наднової. Із-за цього вплив УФ-променів збільшиться в 16 разів, а планета буде піддана сильним кислотним дощам. Також температура на всій поверхні Землі опуститися до критичної позначки.

На завершення фахівці не виключають того факту, що частина населення планети, у разі такого результату, зможуть вижити. За їх розрахунками шанс з’явиться у тих мешканців, які будуть перебувати з протилежного боку від вибуху. Варто також відзначити, що така зміна, коли наднова почне перероджуватися і її випромінювання зможе зробити істотний вплив на Землю, почнеться не через один мільйон років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України