Авторські статтіНовини

Вчені повідомили про загрозу вулканів біля узбережжя

Катастрофічне виверження 1991 року в горах Пінатубо на Філіппінах продемонструвало вплив парникових газів на прискорення підйому рівня Світового океану. Про це заявили науковці після проведення чергового дослідження.

За словами науковців, важливу роль у рівні океану грають вулканічні виверження Пінатубо. Такий висновок вкрай важливий, оскільки суспільство має знати методи боротьби з кліматичними змінами. Фахівці почали супутникові спостереження за поверхнею океану в 1993 році. Нормальне збільшення води в рік має становити не більше 3 міліметрів. Виверження на Пінатубо, тимчасово охолодило планету, що фактично спотворює гіпотезу експертів про приплив за останні пару десятків років.

Вчені описують кліматичні прогнози, що демонструють темпи підвищення рівня моря по мірі потепління клімату. Коли професори використовували кліматичну модель в усуненні наслідків виверження вулкана Пінатубо, вони побачили, що темпи зростання рівня моря прискорюються. Така активність має проявитися у супутникових вимірах в наступні десятиліття, якщо не відбудеться ще одне велике виверження вулкана. В основному, вихід лави на поверхню робить істотний вплив на зміни в рівні океану.

Отримані результати важливі для подальшого життя на нашій планеті. Рік тому після запуску міжнародного супутника, рівень моря вимірювався за допомогою мареографів. Для дослідників, зміни в техніці вимірювань були сигналом про отримання приблизних оцінок середнього рівня моря.

Виверження Пінатубо призвело до охолодження океану, а також до збільшення майже на 6 міліметрів. Вулкани поблизу води ставлять узбережжя держав у небезпеку. Це більше, ніж нормальні темпи підвищення. Робота допомагає продемонструвати жителям планети, що буде представляти із себе рівень моря через 20, 50, а також 100 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України