Авторські статтіТехно

Вчені: Перші знімки Землі з космосу були зроблені 70 років тому

Зовнішній вигляд Землі змінив уявлення людей про космічний простір і перспективи людської цивілізації. Вперше чорно-білі знімки нашої планети були зроблені 70 років тому.

Американська ракета, запущена з полігону в штаті Нью-Мексико, 24 жовтня 1946 року зробилафотографування поверхні Землі з космосу. Це вдалося зробити за допомогою 35-міліметрової камери, яка змогла сфотографувати планету з висоти 105 кілометрів.

На знімку видно не тільки кривизну Землі, але й хмарність над південним заходом Сполучених штатів. Після зйомки ракета впала на землю і розбилася, але плівку з цінними кадрами вдалося врятувати. Камера, встановлена на борту німецької ракети V-2, захищалася спеціальним металевим футляром і збереглася після падіння. Вчені з пошукової команди, побачили зображення на екрані, були дуже раді отримати такі неоціненні знімки.

До речі, до того моменту найвищими були фото, зроблені з повітряної кулі «Explorer II», зроблені з висоти 22 кілометри в 1935 році. А знімки з ракети V-2 перевищували по дальності результат попередніх спроб фотозйомки нашої планети з космосу в п’ять разів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України