Телескоп «Хаббл» зробив фото зірок аномально молодого віку

Орбітальний телескоп «Хаббл» зміг зробити фотографії зірок, розташованих на самій околиці Галактики. На подив астрономів, вони мали досить молодий вік, як для світил.

Раніше вважалося, що сузір’я, розташовані на краю нашої Галактики, і, в тому числі Чумацький шлях, містять в собі найбільш старі світила. Тому, виявлене телескопом «Хаббл» кулясте скупчення NGC 362, яке складається з молодих зірок, вчених помітно спантеличило.

Це зоряні скупчення, яке знаходиться від Землі на відстані двадцяти семи тисяч світлових років і містить у собі об’єкти, які є аномально молодими. Знайти їх можна, якщо навести телескоп в напрямку сузір’я Тукана і вони зовсім не підкоряються поняттям, які були прийняті у відношенні зірок, що знаходяться в цьому районі.

Зазвичай там знаходяться найдавніші з існуючих в Галактиці об’єктів – «червоні карлики» або ж залишки раніше сяючих світил: карлики, яких називають «білими», або нейтронні зірки.

Різниця між їхнім віком і тих, які були виявлені за допомогою «Хаббл», воістину величезна. Це не менше 2 мільярдів років, що сучасні астрономи поки що не в силах ніяк пояснити.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh