Авторські статтіНовини

Вчені: Нова експедиція відправиться в Арктику по “самий старий лід”

Вчені з Європейського дослідницького центру розпочали чергову експедицію в Арктику. За словами фахівців, в ході місії вони спробують знайти найдавніший лід у світі і дослідити його хімічний склад.

За словами фахівців, в даний час є відомості про лід, якому понад 1,5 мільйона років. При дослідженні його хімічного складу вдалося зробити велику кількість важливих для науки та історії відкриттів. У зв’язку з цим, вчені вирішили повторити експедицію і знайти ще більш старі поклади замерзлої води.

За словами Робетра Малвані з Британської антарктичної служби, на проект було виділено понад 20 мільйонів доларів, більша частина з яких пішла на оновлення апаратури. За допомогою спеціальних приладів вчені тепер зможуть досліджувати поклади льоду на місці без необхідності транспортування артефактів в лабораторію.

Малвані також зазначив, що в експедиції, яка почнеться в грудні поточного року, візьмуть участь 10 кращих європейських фахівців у галузі біохімії. Результати досліджень також планується оприлюднити в процесі вивчення території.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України