Вчені встановили колір пір’я у птахів за часів динозаврів

Міжнародна група вчених і палеонтологів зробила цікаве відкриття, що стосується птахів епохи динозаврів. Виявилося, що у пернатих того часу було веселкове оперення.

У Китаї знайшли рештки птиці, яка жила близько 120 мільйонів років тому. При вивченні кісток вдалося встановити, що забарвлення даного представника тваринного світу було не зовсім звичайним. Вся справа в меланосомах, які і відповідають за вироблення мелатоніну. Від вмісту останнього залежить не тільки забарвлення, але і колір шкіри і очей, як у людей, так і у тварин. Виявилося, що дані клітини довше звичайних і злегка «налягають» одна на одну, що характерно для птахів з чорним забарвленням. Вік крилатого вдалося встановити завдяки особливостям будови скелета і зубів, так як у той час у птахів ще були присутні гострі різці уздовж всього дзьоба.

Дане забарвлення використовувався в основному для залучення потенційних партнерів і розмноження, але воно також володіє і захисною функцією. Кольори що переливаються навіть в русі досить складно помітити в джунглях або листі, тим самим пернаті 120 мільйонів років тому могли легко ховатися від більш грізних хижаків на деревах або у високій траві.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh