Авторські статтіЖиття

Ліз Бурбо: Людина не може одужати, не пробачивши саму себе

Цей принциповий етап відкриває можливість перетворення не тільки нашої любові до себе, але і самого серця і крові у нашому фізичному тілі.

Лиз Бурбо: Человек не может выздороветь, НЕ ПРОСТИВ самого себя

Я хочу ще раз повторити, що людина не може одужати, не пробачивши саму себе. Цей принциповий етап відкриває можливість перетворення не тільки нашої любові до себе, але і самого серця і крові у нашому фізичному тілі.

Ця нова кров, наповнена енергією знайденої любові, омиє все тіло, подібно до чудодійного бальзаму, і оздоровить всі клітини на своєму шляху. Навіть якщо твій здоровий глузд не дозволяє тобі в це повірити – спробуй все ж, адже ти нічого не втрачаєш.

Вісь етапи щирого вибачення, вже пройдені тисячами людей і нагороджені чудовими результатами:

1. Визнач свої емоції (часто їх буває кілька). Усвідом, що ти звинувачуєш себе чи іншу людину, і визнач, які переживання це в тебе викликає.

2. Візьми на себе відповідальність. Проявити відповідальність – означає усвідомити, що в тебе завжди є вибір – реагувати з любов’ю або зі страхом. Чого ти боїшся? Тепер усвідом, що ти, можливо, боїшся бути звинуваченим у тому ж, у чому звинувачуєш іншу людину.

3. Зрозумій іншу людину і зніми напругу. Для того щоб зняти напругу і зрозуміти іншу людину, постав себе на її місце і відчуй її  наміри. Подумай про те, що і вона, можливо, звинувачує і себе, і тебе у тому ж, у чому ти звинувачуєш її. Вона боїться так само як і ти.

4. Пробач собі. Це найважливіший етап прощення. Для того щоб пробачити собі, дай собі право боятися, проявляти слабкість, помилятися, мати недоліки, страждати і гніватися. Прийми себе таким, який ти є зараз, знаючи, що це тимчасовий стан.

5. Відчуй бажання попросити вибачення. Готуючись до етапу уяви собі, що просиш вибачення у людини, яку ти засуджував, критикував або в чомусь звинувачував. Якщо цей образ викликає у тобі почуття радості і свободи, ти готовий до наступного етапу.

6. Зустрінься з людиною, у якої хочеш попросити вибачення. Розкажи їй про свої переживання і попроси пробачення за те, що засуджував, критикував або ненавидів її. Про те, що ти сам простив її, згадуй тільки в тому випадку, якщо вона про це заговорить.

7. Встанови зв’язок або прийми рішення щодо батьків. Згадай подібну ситуацію в минулому з людиною, що представляла для тебе владу, авторитет, – з батьком, матір’ю, дідом, бабусею, вчителем та ін. Ця людина повинна бути тієї ж статі, що і та, яку ти тільки що пробачив. Повтори з ним всі етапи прощення.

Якщо емоції, які ти переживаєш, спрямовані проти тебе самого, пройди етапи 1, 2, 4 і 7

Поради

  • Дай собі час, необхідний для проходження всіх етапів прощення. На один етап тобі може знадобитися день, на іншій – рік; найголовніше, щоб твоє бажання пройти ці етапи було щирим. Чим сильніше психологічна травма і опір їй, тим більше знадобиться годин.
  • Якщо етап 6 виявиться дуже важким, знай, що це чинить опір твій розум. Якщо ти вважаєш: «З якого дива я повинен просити вибачення у цієї людини, якщо не я її образив, а вона мене? У мене були всі підстави злитися на неї!» – це говорить твоє серце. Найголовніше бажання твого серця – жити в світлі і співчутті до інших.
  • Не переживай, якщо людина, у якої ти просиш вибачення, буде реагувати не так, як ти очікував. Деякі речі це практично неможливо передбачити. Вона може нічого не сказати, змінити тему розмови, здивуватися, відмовитися говорити про це, заплакати, попросити вибачення у тебе, кинутися тобі в обійми і т. д. Постарайся поставитися з розумінням до почуттів іншої людини – як і до власних.

Як я зазначила в описі шостого етапу пробачення, ти не повинен говорити людині, яка тебе образила, про те, що пробачив її. На це є три причини:

1. Може виявитися, що людина, на яку ти злишся, зовсім не мала наміру тебе ображати. Реальність дуже часто відрізняється від нашого сприйняття. Може бути, ця людина навіть і не підозрювалапро те, що ти образився.

2. Ти повинен зрозуміти, що прощення тобі потрібно, для звільнення себе. Пробачити іншу людину – значить зробити необхідний крок до прощення самого себе.

3. Ти повинен усвідомити, що не в твоїй владі воістину пробачити іншу людину. Тільки вона сам може собі пробачити.

  • Якщо людина не хоче приймати твоє прохання про прощення, це означає, що вона сама не може собі пробачити. Ти можеш простити його, але цього недостатньо. Він винен сам пробачити собі. Ти відповідаєш тільки за себе, але той факт, що ти сам собі пробачив, може допомогти іншій людині пробачити собі.
  • Якщо ти розповідаєш іншій людині про свої переживання, а він від несподіванки починає виправдовуватися, йому, можливо, здалося, що ти звинувачуєш його. Якщо це так, значить, ти ще не пробачив цій людині і сподіваєшся, що вона зміниться.
  • Якщо ти, збираючись зустрітися з цією людиною, сподіваєшся, що вона зрозуміє всю глибину твоїх страждань і попросить у тебе пробачення, ти досі її не пробачив. У будь-якому випадку ти не повинен сердитись на себе; просто тобі потрібно ще трохи часу для переходу до етапів 2 і 3. Ймовірно, ти вже пробачив цюлюдину розумом, але ще не встиг пробачити її серцем. Пробачити людину розумом – значить зрозуміти мотиви її дій, але це не приносить ні полегшення, ні внутрішнього звільнення. Таке часто відбувається. Прощення розумом – гарний початок, так як воно, принаймні, свідчить про добру волю.
  • Пам’ятай: пробачити когось зовсім не означає, що ти згоден з його звинуваченнями. Прощаючи когось, ти ніби говориш, що дивишся очима серця і бачиш щось більш важливе в глибині душі цієї людини, ніж її звинувачення.

Завдяки цьому прощенню тобі легше буде дати собі право бути самим собою і виявляти свої людські почуття.

А тепер давайте розглянемо три емоції, які люди переживають важче всього: страх, гнів і печаль. Ці емоції людина зазвичай пригнічує, контролює, приховує – одним словом, робить усе, щоб їх не переживати, так як вони ятрять душевні рани, отримані в дитинстві і юності. Ці рани виникають під дією п’яти негативних психологічних факторів: травми відкинутого, травми покинутого, травм приниження, зради і несправедливості.

Замість того щоб дати собі право бути недосконалими і страждати від душевних ран, більшість людей продовжує звинувачувати інших, вважаючи їх причинами свого страху, гніву та печалі. Саме тому люди переживають так багато негативних емоцій, емоції, які у свою чергу викликають різноманітні хвороби.

Але ці емоції можна використовувати на благо:

  • Страх допомагає тобі зрозуміти, що ти потребуєш захисту і шукаєш його. Він же нагадує про те, що справжній захист слід шукати в самому собі.
  • Гнів корисний тим, що допомагає виявити твою потребу в самоствердженні, чітко сформулювати свої вимоги і більш уважно прислухатися до своїх потреб.
  • Печаль допомагає тобі зрозуміти, що ти страждаєш від почуття втрати або від страху втратити. Печаль вчить людину не прив’язуватися.

ЛЮБИТИ СЕБЕ – значить самому відповідати за своє життя і дати собі право виявляти цю відповідальність. Якщо ти полюбиш себе, у тебе буде здорове і повне енергії тіло, яке дозволить тобі здійснити всі свої мрії.

Сподіваюся, ця стаття не раз допоможе тобі знайте більш глибоке усвідомлення, більш повноцінне і щасливе життя, наповнене любов’ю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України