Авторські статтіЗдоров'я

Вчені здійснили прорив в лікуванні раку головного мозку

Коли вчені почали досліджувати речовина KHS101 на пухлинні клітини гліобластоми, передбачалося, що зростання злоякісних клітин може сповільнюватися. Проте, вчені “були шоковані, побачивши, що агресивні пухлинні клітини мозку почали саморуйнуватися, в той час як на здорові клітини речовина не впливає.

Мультиформна гліобластома — це найпоширеніша і агресивна форма пухлини мозку. Пацієнти з таким діагнозом живуть лише 18-20 місяців, а при рецидиві тривалість життя не перевищує одного року.

Британські вчені-дослідники з Університету Лідса 8 років тому відкрили гормон KHS101, що змушує «заготовки» нейронів перетворюватися в дорослі клітини мозку. Неодноразові експерименти допомогли зрозуміти, що цей гормон може допомогти в лікуванні гліобластоми. Молекули цієї речовини змушують клітини гліобластоми та інших злоякісних пухлин мозку саморуйнуватися.

Вчені провели випробування на мишах, пересадивши їм клітини гліобластоми від людини. Потім випробовуваних розділили на дві групи: одній давали KHS101, а іншій – плацебо. Випробування показало, що ріст пухлини в випробуваної групі знизився майже на 50 відсотків у порівнянні з іншими. На здорові клітини ця речовина ніяк не вплинула.

На сьогоднішній день розробки нових методів лікування ще оптимізуються і вдосконалюються. Але важливі кроки у цьому напрямі вже зроблені.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України