Вчені впевнені, що неправильно миття рук може таїти в собі смертельну небезпеку. А правильний ритуал може скоротити до 1 мільйона смертей на рік.
Доктор Університетської клінічної лікарні розповів, що тільки на руках у людини мешкає понад 8 мільйонів бактерій 150 видів. Більшість з них не представляють загрозу для людини і імунітет організму з ними без складнощів справляється. Кишкова паличка, наприклад, вважається відносно безпечною, до того, як потрапить всередину організму. А потрапивши, викликає захворювання гепатиту А.
Медики жартують, що руки треба мити, як у хірургії перед операцією – від кінчиків пальців до ліктів. Однак не варто це робити в звичайному житті. Стежити за чистотою рук треба весь час. Мити їх варто щоразу після повернення додому, після відвідин санвузлів, після прибирання, перед приготуванням їжі та перед кожним її прийомом. Також не варто нехтувати миттям рук після контакту з тваринами.
Фахівці радять завжди з собою носити антибактеріальні засоби, наприклад гель або серветки. Рекомендується міняти кухонну губку для миття посуд не рідше одного разу на два тижня.
Експерти поділилися секретом правильного миття рук для досягнення оптимальної чистоти. Спершу потрібно намилити руки до утворення піни, потерти долоні, приділити увагу тильним сторонах рук і місцям між пальцями. Після чого змити і витертися паперовим рушником.
Контроль за гігієною рук допоможе уникнути безлічі інфекційних і вірусних захворювань, типу дизентерії, грипу та сальмонельозу.