Авторські статтіНовини

Вчені перетворили супутникові знімки в тривимірні картини гір

Група вчених з Німеччини та Франції перетворила супутникові знімки в тривимірні картини найбільш знаменитих гір світу. Дослідники відзначають, що їх робота допоможе не тільки їх колегам, а й професійним підкорювачам вершин, сноубордистам і простим людям, які захочуть насолодитися прекрасним видом.

Проект стартував ще в 2010 році, тоді група вчених з Німеччини намагалася залучити до роботи своїх колег з Франції та інших країн, але тим дана ідея здалася неперспективною. Німці не зневірилися і приступили до роботи самостійно. Через пару років їх колеги з Франції змінили своє рішення і запропонували свою допомогу.

Зусиллями двох команд вчених, яким допомагала компанія Airbus Group, проект був закінчений. Він являє собою тривимірні карти 13 самих знаменитих гір світу, в їх числі: Еверест, Деналі, Кайлас, Нандадеви і багато інших.

Вчені відзначають, що їх робота буде корисна не тільки їх колегам, а й простим людям, які хочуть поринути у красу природи. Дослідники впевнені, професійні альпіністи також подякують їх. Крім того, створені карти оновлюються в режимі реального часу, тому найменші зміни будуть зафіксовані.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України