астероїд Омуамуа

Вчені не відкидають штучного походження астероїду Оумуамуа

До вельми несподіваних висновків прийшли американські астрофізики: незвичайна поведінка знаменитого астероїда 1I / Оумуамуа вони пов’язали з можливою активністю позаземного розуму. Вчені не виключають, що має місце ефект «сонячного вітрила».

Чи може тиск сонячної радіації пояснити своєрідне прискорення Оумуамуа?

Проте зараз дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики заявили, що заперечувати штучне походження об’єкту можна.

Вчені з’ясували, що після того, як 1I / Оумуамуа покинув межі нашої системи, він прискорився, а не сповільнилося, як це очікувалося. Дослідники не виключають, що об’єкт може бути інопланетним зондом, хоча, звичайно, такого роду версії розглядають в останню чергу.

Астрофізики не думають, що причиною прискорення став викид газу, оскільки не розглядають об’єкт як активної комети. Можливо, прискорення пов’язане з тиском сонячного світла, однак підтвердити або спростувати це вчені поки не можуть. Нагадаємо, існує технологія «сонячного вітрила», в рамках якої тиск сонячного світла або лазера можна використовувати для розгону космічного апарату.

Повідомлення з архіву університету :

Oumuamua (1I/2017 U1) – перший об’єкт міжзоряного походження, що спостерігається в Сонячній системі.

Нещодавно Micheli et al. (2018) повідомив, що Oumuamua показав відхилення від кеплерівської орбіти при високій статистичній значущості.

Спостережувана траєкторія найкращим чином пояснюється надмірно радіальним прискоренням Δar2, де r-відстань Oumuamua від Сонця. Таке прискорення, природно, очікується для комет, керованих випаровується матеріалом. Однак недавні наглядові та теоретичні дослідження показують, що Oumuamua не є активною кометою.

Ми досліджуємо можливість того, що надмірне прискорення є результатом тиску сонячної радіації. Співвідношення маси-до площі m/A0.1 g cm2. Для тонкого листа потрібно ширина w≈0,3-0,9 мм. Ми знаходимо, що, хоча такий об’єкт надзвичайно тонкий, він міг би витримати міжзоряну подорож на галактичні відстані 5 kpc, витримуючи зіткнення з газом і пилом, а також напруги від обертання і приливних сил.

Ми обговорюємо можливі витоки з такого об’єкта, в тому числі можливість того, що дана тяга може бути штучного походження. Наші загальні результати стосуються будь-яких світлових зондів, призначених для міжзоряного проїзду.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh