Економіка

Електронна варта ProZorro

Навіть далекі від державних закупівель люди хоча б краєм вуха чули про ProZorro. Це централізована електронна система, що дозволяє здійснювати онлайн-торги на державному рівні. З 2016 року всі держструктури повинні проводити закупівлі виключно через цю систему. Це повинно було оздоровити всю торговельну схему і вирішити велику кількість проблем, які протягом тривалого часу не підлягали розгляду.

Діяльність Прозоро виправдала всі очікування. Зокрема, можна сміливо говорити про наступні досягнення:

  • прозорість і відкритість закупівель;
  • підвищення рівня залучення постачальників;
  • розвиток здорової конкуренції;
  • економія бюджетних коштів;
  • зменшення корупції;
  • розвиток малого і середнього бізнесу.

Система не працює самостійно. Вона є базою, де зберігаються всі дані про електронні аукціони. Самі торги відбуваються на електронних майданчиках, які є посередниками між організаторами та постачальниками. Їх загальні риси – безкоштовна реєстрація та основний набір функцій. Все інше, зокрема, технічні нововведення, спрямовані на оптимізацію взаємодії контрагентів, залишаються прерогативою розробленої майданчиками концепції.

Всі вони є акредитованими та сертифікованими учасниками системи ProZorro. Головні принципи їх роботи – максимальна простота, прозорість, вільний доступ до інформації. Робота спрямована не тільки на державні торги – комерційні замовники та постачальники точно так само можуть оголошувати і брати участь в тендерах. Їх участь не регламентована законодавством, тому вони мають набагато ширший простір для дій і не повинні звітувати перед державою.

Одними з найцікавіших функцій електронних майданчиків є аналітика і тематична підписка, такими інструментами потрібно користуватись системно.

Аналітичні інструменти дозволяють побачити картину торговельної діяльності в залежності від обраної на майданчику ролі. Можна оцінити діяльність конкурентів та інших замовників, побачити відсоток успішних і неуспішних торгів, подивитися, яка продукція має попит.

Підписка дає можливість налаштувати повідомлення про нові торги по певним предметам. Це позбавляє постачальника або іншу відповідальну особу від необхідності постійного моніторингу майданчика в пошуку актуальних тендерів.

Ми рекомендуємо щоденно моніторити нові тендери та активно брати участь за для сумісного розвитку прозорих торгів!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України