Електронна варта ProZorro

Навіть далекі від державних закупівель люди хоча б краєм вуха чули про ProZorro. Це централізована електронна система, що дозволяє здійснювати онлайн-торги на державному рівні. З 2016 року всі держструктури повинні проводити закупівлі виключно через цю систему. Це повинно було оздоровити всю торговельну схему і вирішити велику кількість проблем, які протягом тривалого часу не підлягали розгляду.

Діяльність Прозоро виправдала всі очікування. Зокрема, можна сміливо говорити про наступні досягнення:

  • прозорість і відкритість закупівель;
  • підвищення рівня залучення постачальників;
  • розвиток здорової конкуренції;
  • економія бюджетних коштів;
  • зменшення корупції;
  • розвиток малого і середнього бізнесу.

Система не працює самостійно. Вона є базою, де зберігаються всі дані про електронні аукціони. Самі торги відбуваються на електронних майданчиках, які є посередниками між організаторами та постачальниками. Їх загальні риси – безкоштовна реєстрація та основний набір функцій. Все інше, зокрема, технічні нововведення, спрямовані на оптимізацію взаємодії контрагентів, залишаються прерогативою розробленої майданчиками концепції.

Всі вони є акредитованими та сертифікованими учасниками системи ProZorro. Головні принципи їх роботи – максимальна простота, прозорість, вільний доступ до інформації. Робота спрямована не тільки на державні торги – комерційні замовники та постачальники точно так само можуть оголошувати і брати участь в тендерах. Їх участь не регламентована законодавством, тому вони мають набагато ширший простір для дій і не повинні звітувати перед державою.

Одними з найцікавіших функцій електронних майданчиків є аналітика і тематична підписка, такими інструментами потрібно користуватись системно.

Аналітичні інструменти дозволяють побачити картину торговельної діяльності в залежності від обраної на майданчику ролі. Можна оцінити діяльність конкурентів та інших замовників, побачити відсоток успішних і неуспішних торгів, подивитися, яка продукція має попит.

Підписка дає можливість налаштувати повідомлення про нові торги по певним предметам. Це позбавляє постачальника або іншу відповідальну особу від необхідності постійного моніторингу майданчика в пошуку актуальних тендерів.

Ми рекомендуємо щоденно моніторити нові тендери та активно брати участь за для сумісного розвитку прозорих торгів!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh