До вельми несподіваних висновків прийшли американські астрофізики: незвичайна поведінка знаменитого астероїда 1I / Оумуамуа вони пов’язали з можливою активністю позаземного розуму. Вчені не виключають, що має місце ефект «сонячного вітрила».
Чи може тиск сонячної радіації пояснити своєрідне прискорення Оумуамуа?
Проте зараз дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики заявили, що заперечувати штучне походження об’єкту можна.
Вчені з’ясували, що після того, як 1I / Оумуамуа покинув межі нашої системи, він прискорився, а не сповільнилося, як це очікувалося. Дослідники не виключають, що об’єкт може бути інопланетним зондом, хоча, звичайно, такого роду версії розглядають в останню чергу.
Астрофізики не думають, що причиною прискорення став викид газу, оскільки не розглядають об’єкт як активної комети. Можливо, прискорення пов’язане з тиском сонячного світла, однак підтвердити або спростувати це вчені поки не можуть. Нагадаємо, існує технологія «сонячного вітрила», в рамках якої тиск сонячного світла або лазера можна використовувати для розгону космічного апарату.
Повідомлення з архіву університету :
Oumuamua (1I/2017 U1) – перший об’єкт міжзоряного походження, що спостерігається в Сонячній системі.
Нещодавно Micheli et al. (2018) повідомив, що Oumuamua показав відхилення від кеплерівської орбіти при високій статистичній значущості.
Спостережувана траєкторія найкращим чином пояснюється надмірно радіальним прискоренням Δa∝r−2, де r-відстань Oumuamua від Сонця. Таке прискорення, природно, очікується для комет, керованих випаровується матеріалом. Однак недавні наглядові та теоретичні дослідження показують, що Oumuamua не є активною кометою.
Ми досліджуємо можливість того, що надмірне прискорення є результатом тиску сонячної радіації. Співвідношення маси-до площі m/A≈0.1 g cm−2. Для тонкого листа потрібно ширина w≈0,3-0,9 мм. Ми знаходимо, що, хоча такий об’єкт надзвичайно тонкий, він міг би витримати міжзоряну подорож на галактичні відстані ∼5 kpc, витримуючи зіткнення з газом і пилом, а також напруги від обертання і приливних сил.
Ми обговорюємо можливі витоки з такого об’єкта, в тому числі можливість того, що дана тяга може бути штучного походження. Наші загальні результати стосуються будь-яких світлових зондів, призначених для міжзоряного проїзду.