Планети, які обертаються навколо пульсарів, можуть виявитися самими величезними діамантами. Дослідники з США розгадали загадку виникнення планет в системах нейтронних зірок.
Згідно переконання вчених, саме з пульсарних планет (нейтронних зірок з магнітним полем, нахилені до осі обертання) бере початок ера, пов’язана з відкриттям екзопланет. Особливий інтерес, звернений дослідниками до цих планет, обумовлений загадкою, розгадати яку наука безрезультатно намагалася багато років: яким чином навколо пульсарів з’являються схожі на Землю небесні тіла.
За твердженням дослідників, утворення нейтронних зірок залежить від потужного вибуху, який здатний призвести до знищення всіх наявних космічних тіл або відкинути на велику відстань. Обов’язковою умовою такого вибуху є присутність біля пульсара білого карлика – зірки, подібної до Сонця, яка перебуває на завершальному етапі свого розвитку. Вибухаючи, білий карлик перетворюється в множинні космічні тіла, утворюючи нові планети, багаті на кисень і вуглець. Саме такий склад і дає вагомі підстави для припущення про планети-діаманти: вуглець, піддаючись величезному тиску всередині планети, поступово перетворюється на діамант.
Знайти вченим істину допомогла модель, яка пояснює, як відбувається взаємодія білого карлика з нейтронною зіркою. Фахівці стверджують, що така планета не призначена для життя, оскільки всю її заповнює висока радіація, здатна вбити все живе.