Католицькі єпископи Казахстану висловили українському народу свою підтримку

Єпископ Хосе Луіс Мумбієлла-Сієрра, Голова Конференції Католицьких Єпископів Казахстану, від імені Конференції і всіх католиків Казахстану у своєму листі Синоду Єпископів УГКЦ, який зараз проводиться в Брюховичах, висловив свою солідарність і підтримку українському народові в цей важкий для України час.

Листа підтримки зачитав Апостольський делегат для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії митрофорний протоієрей Василь Говера.

«Католицька Церква в Казахстані особливо співпереживає події в Україні, оскільки багато наших віруючих: німці, поляки, українці – народилися на українській землі, а за часів сталінського терору були депортовані в Казахстан. Ми не перестаємо підносити наші молитви за якнайшвидше відновлення миру на вашій землі», – мовиться в листі.

За словами Голови Конференції, численні жертви від військових дій на Сході України викликають у католиків Казахстану біль і співчуття. «Сотні тисяч тимчасово переміщених осіб потребують допомоги всього світу. Відповідаючи на заклик Папи Римського Франциска про збір коштів для допомоги постраждалим у зоні конфлікту, ми прийняли рішення долучитися до цієї акції, і 1 травня 2016 року на знак солідарності зі східними християнами у всіх католицьких храмах Казахстану був проведений збір коштів для допомоги Україні», – розповів єпископ Хосе Луіс.

Владика пригадав, що Казахстан і Україну пов’язують духовні узи. Передусім це заступництво двох блаженних: єпископа Микити Будки і священика Олексія Зарицького, які родом з України, але свою мученицьку смерть прийняли на території Карлаг у Казахстані. Особливо вшановують віруючі як східного, так і латинського обрядів священномученика Олексія Зарицького, який служив за часів переслідування Церкви для католиків Казахстану, Росії і Середньої Азії.

Насамкінець єпископ побажав плідної роботи для Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh