Авторські статтіНовини

Вчені назвали країни, де жінки менше займаються домашніми обов’язками

Дослідники назвали країни, мешканки яких протягом останніх 50 років менше всього були задіяні в побутових заняттях. Матеріали дослідження оприлюднили у виданні Demographic Research.

Люди світу поступово приходять до розуміння, що домашні справи повинні бути завданням як жінок, так і їх обранців, в рівній мірі. Незважаючи на все зростаючий прогрес у даній сфері, жителі деяких держав як і раніше дотримуються застарілих стереотипів. Про це заявила Оріель Салліван (Oriel Sullivan) з Оксфордського університету.

Салліван разом з колегами підтвердили тезу про те, що чим більш консервативним є суспільство, тим більше часу його представниці витрачають на домашню роботу. Зробити висновок дослідникам допомогло спостереження за жінками, які проживають у 19 країнах, у тому числі в державах колишнього соцблоку.

Поки що жінки, як і раніше довше за чоловіків перуть, прибирають і готують, але розрив по часу  виконання цих обов’язків представниками обох статей скрізь різний. В середньому на 1-2 години більше доводитися слабкій статі витрачати на виконання домашніх справ.
Вдалося з’ясувати, що мешканки Іспанії та Італії в середньому на 180 і 140 хвилин більше займаються домашніми клопотами, при цьому жінки Данії, Фінляндії, Норвегії та Канади витрачають на ті ж заняття на 60 хвилин більше часу, ніж чоловіки.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України